Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 10 bin TL 6 ay geri ödemesiz ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır?

 Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 10 bin TL 6 ay geri ödemesiz ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Corona virüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini yoğun bir şekilde göstermeye devam ediyor. Durum böyle olunca, ekonomik anlamda zorluklarda beraberinde geliyor. Yaşanan bu süreçte corona virüs tedbirleri kapsamında 3 kamu bankası Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası 36 ay vadeli olmak üzere 6 ay geri ödemesiz 10 bin TL kredi desteği sağlıyorlar. Başvuru yapmak isteyen veya hali hazırda yapmış olan vatandaşlar arama motoru üzerinden ‘10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuru nasıl yapılır, kimler alabilir ve sonuçları ne zaman açıklanacak?’ sorularının yanıtlarını araştırıyor. Öte yandan, başvuru sonucu bazı vatandaşlara SMS ile gönderilerek bildirilmeye başlandı. Peki, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz, ertelemeli 10 bin TL Bireysel Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuru sonuçları açıklandı mı, şartları neler? Kredi başvurusu sorgulama nasıl yapılır?

Mevcut kredi kuralları uygulanmayacak, ödeme gücü kontrolü yapılmayacak. Salgın nedeniyle para kazanamayan simitçi, toplu taşıma çalışanı gibi şu anda işi olmayanlar da yararlanacak. Devlet vatandaşa kefil olurken, kredi kullandırırken beyan esas olacak.

ŞUBELERE TEBLİĞ EDİLDİ

Kamu bankalarının şubelere gönderdiği yazıda paketin kapsamı “alt gelir grubunda yer alan kesimlerin gıda harcamaları, kira, elektrik, doğalgaz fatura gibi ödemelerinin finansmanın karşılanmasına yönelik oluşturulmuştur” diye ifade edildi.

Kredinin amacının, salgından doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen müşterilerin temel ihtiyaçlarının finansmanın uygun şartlarda sağlanması olduğunun altı çizildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın