Bir Çilek Klasiği

 Bir Çilek Klasiği

Hayatta hiçbir başarı tesadüfi değildir.

Tesadüfi olan başarı da kalıcı değildir.

Başarının bir diğer adı, emek sarf etmek, sevgi ile yaklaşmak, gerektiğinde fedakar olmak, hedef koymak, gönülden istemek ve mesuliyet duygusu ile hareket etmektir.

Belli bir plan ve prensip içerisinde çalışan insanlar kolektif akla önem verirler.

Bencil, egoist, hodbin olmazlar.

Bilgilerini paylaşmaktan kıskançlık duymaz, hatta birilerine yardım etmekten zevk duyarlar.

Hiçbir zaman “bana ne, gemisini kurtaran kaptan” düşüncesiyle hareket etmezler.

Aynı gemide yaşıyoruz mantığından yola çıkarak, benden sonra tufan sözünü reddeder, toplumun menfaatleri doğrultusunda hareket ederler.

Geçtiğimiz gün bir Çilek klasiği daha yaşadık.

İnegöl ün gururu, Türkiye nin dünya markası Çilek gurubu yönetim kurulu başkanı Muzaffer Çilek İnegöl lü mobilyacılarla yapmış olduğu istişare toplantılarına bir yenisini daha ekledi.

Muzaffer Çilek, 05. Mayıs. 2020 Salı günü saat 14.00 ile 16.30 arası zoom video konferans aracılığı ile İnegöl lü mobilya üreticileri ile bir araya geldi.

Modülatörlüğünü  Şeyda Çilek Cihan ın  yaptığı “Corona, Covit 19 öncesi ve sonrası” konulu konferansa, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görür, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ, İstanbul, Mobilya  Kağıt  ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Güleç ve kırka yakın İnegöl lü Mobilya Üreticisi katıldı.

Katılımcılar ve konuşmacılar arasında bende vardım.

Yaklaşık 30 kişi zoom video sistemi ile görüşlerini anlattı.

Firmaları hakkında bilgi verdiler, olabilecek tehlikelere karşı ne gibi tedbir almaları gerektiğini anlattılar.

Her halükarda nakitte kalmanın önemine vurgu yaptılar.

On günden beri işlerde bir kıpırtı olduğundan, önümüzdeki günlerin ülkemiz için hayırlı olacağının altını çizdiler.

Sektörün çok güzel işler yapacağına olan inançlarını dile getirdiler.

Konferansın sonunda ev sahibi Muzaffer Çilek, her zaman olduğu gibi bu toplantıda da, çok faydalı bilgilerin verildiğini, sektörün olabilecek gelişmelere karşı hazırlıklı olduğunu, herkesin kendi çapına göre stok yapmasının ve nakit te kalmasının önemli olduğunu söyledi.

Vakit darlığı nedeniyle katılımcıların söylemediği ama mutlaka uyulması gereken bir kuralın da altını çizerek, İŞ YERLERİNDE, FABRİKADA, ÜRETİMDE VEYA HERHANGİ BİR BÖLÜMDE ÇALIŞAN İNSANLARIN MUTLAKA SOSYAL MESAFEYE DİKKAT ETMELERİNİN ŞART OLDUĞUNU HATIRLATTI.

Bu çok güzel ve başarılı organizasyonun baş mimarı Şeyda Çilek Cihan hanımefendiye, yapmış olduğu istişare toplantıları ile ufkumuzu açan dünya ya olan bakış açımızın genişlemesine vesile olan Çilek Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek beye ve Çilek ailesine teşekkür ediyorum.

Mevla yar ve yardımcıları olsun.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın