Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Beyşehir Gölü’ndeki avlanma faaliyetleri hem karadan hem havadan sıkı takipte

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ TATLI SU BALIĞI ÜRETİM MERKEZLERİNDEN BEYŞEHİR GÖLÜ KIYILARINDA SERBEST ZAMANDA YÜRÜTÜLEN AVLANMA FAALİYETLERİNE YÖNELİK DENETİMLER DEVAM EDİYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Türkiye’nin önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Beyşehir Gölü kıyılarında serbest zamanda yürütülen avlanma faaliyetlerine yönelik denetimler devam ediyor.

Yasa dışı avlanmanın önüne geçilebilmesine yönelik olarak karadan ve havadan dronla yapılan denetimlerde göl üzerindeki avlanma faaliyetleri sıkı bir şekilde takip ediliyor. Beyşehir Gölü’nün Beyşehir ve Hüyük ilçesi kıyılarında Beyşehir ve Hüyük Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne bağlı su ürünleri kontrol görevlileri tarafından yerleşim merkezlerinin karaya çıkış noktalarında faaliyet gösteren balıkçı tekneleri ile balık alım kantarlarında yapılan denetimlerde ruhsat ve belge kontrollerinin yanı sıra avlanan balıklarda boy limitine uyulup uyulmadığı da kontrol edildi.

Havadan da desteklenen denetimlerde göl çevresinde uygun olmayan istihsal vasıtaları ile avcılık yapanlara cezai müeyyide uygulandı.

Denetimlere ilişkin olarak yapılan açıklamalarda, su ürünlerinin sürdürülebilir ticaretinin tek yolunun yasaklara uymaktan geçtiğine bir kez daha vurgu yapılırken, sazan balığı için avlanma boy limitinin 40, sudak ve kadife sazanının 26, tatlı su kefalinin de 20 santim olduğu hatırlatıldı. Bu ölçülerin altında balık avının yapılmasının cezai müeyyide gerektirdiği kaydedildi.

KIRIKKALE'NİN SULAKYURT İLÇESİNE BAĞLI DEREDÜZÜ
Sıradaki Haber Kuvvetli yağış sele neden oldu, köy yollarında tahribat oluştu
Reklamı Geç