Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye Başkanı Ekicioğlu: “Termal Turizm Projelerimiz var”

KIRŞEHİR BELEEDİYE BAŞKANI SELEHATTİN EKİCİOĞLU

KIRŞEHİR BELEEDİYE BAŞKANI SELEHATTİN

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kırşehir halkının parası doğru yerde, istihdama dayalı, turizme dayalı ve ekonomiye katkı sunacak projeler için kullanılmalı” dedi.

Kırşehir’de eski TÜRKTUR olarak bilinen yeri aldıklarını ve alınan alanı Kırşehir için istihdam merkezi haline getireceklerini ifade eden Başkan Ekicioğlu, “Entegre Et Tesisleri de dahil birçok alanda bölge faaliyette bulunulacak. Kırşehir Belediyesi, Kırşehir’in gelişimi konusunda ne gerekiyorsa yapacak. Projeye büyükşehir belediyelerini de şirketler aracılığıyla ortak etmeyi hedefliyoruz. 10 bin aileye dokunacak bir proje Türkiye’ye örnek olacak” diye konuştu. Kırşehir’de yer alan Karakurt Kaplıcaları için de resmi müracaatlarını yaptıklarını anlatan Ekicioğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Karakurt Kaplıcası’na yapmak istediğimiz tesis konusunda Kırşehir Belediyesi olarak şirket aracılığıyla resmi başvurumuzu yapmıştık. İl Özel İdaresi’nden mücavir alan dışında yatırım yapamayacağımıza dair bir yanıt geldi. Söz konusu alanı şirket üzerinden istedik ve bakanlıktan da olur aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ’Türkiye’nin her yerinden şirket üzerinden yer alabilirsiniz’ dedi. Ve gelinen noktada da biz, bu alanın bir kooperatife tahsis edildiğini öğrendik. Biz, kendimiz için değil, Kırşehir için bir takım projeler üretiyor ve hayata geçirmeye çalışıyoruz.”