Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Batman Çayı’nda mahsur kalan koyun sürüsü kurtarıldı

BATMAN’DA ENERJİ AMACIYLA BARAJ KAPAKLARININ AÇILMASI SONUCU BATMAN ÇAYI’NDA ANİDEN SUYUN YÜKSELMESİ SONUCU SU YATAĞINDAKİ KOYUN SÜRÜSÜ SUDA MAHSUR KALDI. AFAD İLE BATMAN BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ SÜRÜYÜ KURTARDI

BATMAN’DA ENERJİ AMACIYLA BARAJ

Batman Çayı’nda aniden suyun yükselmesi sonucu su yatağında mahsur kalan koyun sürüsü, AFAD ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Batman Şube Müdürlüğünün sabah saatlerinde, “Batman Barajı’ndan enerji amaçlı su verileceğinden dolayı dere yatağından uzak durulması ve çay yatağı güzergahı ile devamında bulunan yerlerdeki vatandaşların anlık su yükselmelerinden kaynaklanacak can ve mal güvenliği konusunda tedbirli olmaları önemle duyurulur” uyarısının ardından Batman Çayı’nın debisinde ani yükselme meydana geldi.

Çarıklı ve Naval Köyü mevkisinde Batman Çayı yatağında hayvanlarını karşıya geçirmeye çalışan bir çoban, koyun sürüsüyle birlikte aniden yükselen suyun içinde mahsur kaldı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine Batman İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ile Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekipler, suya mahsur kalan bazı koyunları omuzlayarak sudan çıkarttı, bazılarını ise botlar yardımı ile sudan çıkarılarak karaya ulaştırdı. Suyun yükselmesi ile birlikte Batman Çayı çevresinde güvenlik önlemleri artırıldı.