Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Yüce’den Filistin mesajı: “Bu zulüm acilen son bulmalı”

İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELEN TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ, FİLİSTİN’E İNSANİ YARDIM MALZEMESİ GÖNDERME KARARI ALDI. TOPLANTIYA KATILAN SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKREM YÜCE, İSRAİL’İN BU ZULME ACİLEN BİR SON VERMESİ GEREKTİĞİNİ, MAZLUMLARIN BU SAVAŞTAN KURTARILIP ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞTURULMASININ ELZEM OLDUĞUNU VURGULADI. YÜCE, “DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE, HİÇBİR ZAMAN GÖRÜLMEMİŞ BU HAİN SALDIRILARI EN ŞİDDETLİ BİÇİMDE KINIYORUZ”

Bu haberin fotoğrafı yok

İstanbul’da bir araya gelen Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Filistin’e insani yardım malzemesi gönderme kararı aldı. Toplantıya katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İsrail’in bu zulme acilen bir son vermesi gerektiğini, mazlumların bu savaştan kurtarılıp özgürlüğe kavuşturulmasının elzem olduğunu vurguladı. Yüce, “Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir zaman görülmemiş bu hain saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Ümraniye Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplandı. Toplantıya Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay başkanlık ederken Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile Azerbaycan, Kıbrıs, Lübnan, Özbekistan, Moldova, Moğolistan, Kırgızistan, Arnavutluk’tan gelen birlik başkanları ve birçok ilçe belediye başkanı toplantıya katılım sağladı.

Yönetim Kurulu Toplantısında birçok gündem maddesi karara bağlanırken devam eden savaşla ilgili tüm üyeler düşüncelerini paylaştı. Savaştan değil barıştan yana olan tüm yönetim kurulu üyeleri miktarı sonradan belirlenmek üzere Filistin’e insani yardım malzemesi gönderme kararı aldı. Toplantıda söz alan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bugün bizim için onurlu ve gururlu bir gün. Bugün Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin kuruluşunun 20. yıl dönümü fakat yüreklerimiz yaralı, içimiz kan ağlıyor. Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir zaman görülmemiş bu hain saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz. İsrail zulmünün bir an önce bitmesini, mazlumlara uygulanan zulmün bitmesiyle kurtuluşa ve özgürlüğe kavuşmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERLİĞİ'NE
Sıradaki Haber Genel Sekreter Baraçlı göreve başladı