Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Özkan Alp: “İçme suyuna para verme dönemi bitti”

ESKİŞEHİR’İN BEYLİKOVA İLÇESİNDE HALK TARAFINDAN SIKLIKLA KULLANILAN BİR ÇEŞMEYE, BEYLİKOVA BELEDİYESİ TARAFINDAN SU ARITMA SİSTEMİ TAKILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde halk tarafından sıklıkla kullanılan bir çeşmeye, Beylikova Belediyesi tarafından su arıtma sistemi takıldı.

Beylikova Belediyesi tarafından ilçede halkın kullanımına açık olan bir çeşmeye arıtma sistemi kuruldu. Belediye tarafından, arıtılan sudan numune alınarak değerler kontrol edildi. Analiz sonuçlarında oldukça iyi seviyede olduğu tespit edildi. Yapılan arıtma sistemi sonrası Beylikova’da yaşayan vatandaşlar, içme suyuna ücretsiz ulaşabiliyor

Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp yapılan çalışmalarla alakalı ise şöyle konuştu;

“İlçemize yenilikleri getirmeye devam ediyoruz. Önce susuz olan tarlalarımız sulak durumuna getirdik. Binlerce dönüm tarlamızı suladık, verimi arttırdık. Şimdi de yaptığımız çalışma sonrasında ilçemizde ki bir çeşmemize arıtma sistemini kurduk. Arıtma sistemi ardından incelettiğimiz sular ‘Kalabak’ suyu ayarında olduğunu tespit ettik. Vatandaşlarımızın kullanıma açtık. Vatandaşlarımız bu durumdan çok memnun kaldı. Diğer çeşmelerde de aynısını istedi. Bizde bu konu hakkında çalışmalara başladık. İlerleyen süreçte diğer çeşmelerden de rahatlıkla içme sularını temin edebilecekler. Artık ilçede içme suyuna para verme dönemi bitti. Vatandaşı bu yükten kurtardık.”

ERİYEN KAR SULARI DOĞU’DAKİ NEHİRLERİN
Sıradaki Haber Eriyen kar suları Doğu’daki nehirlerin debisini yükseltti