Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Gültak’tan mahalle muhtarlarına 19 Ekim sürprizi

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLTAK, ’19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ’ DOLAYISIYLA MAHALLE MUHTARLARINA ERKEN SÜRPRİZ YAPTI. GAZİANTEP GEZİSİNİN ARDINDAN AKDENİZ’İN MUHTARLARI, KIZKALESİ’NDE SEMİNERE KATILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ’19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla mahalle muhtarlarına erken sürpriz yaptı. Gaziantep gezisinin ardından Akdeniz’in muhtarları, Kızkalesi’nde seminere katıldı.

Geçen haftalarda Akdeniz ilçesine bağlı mahalle muhtarlarını, eşleri ile birlikte Gaziantep gezisine gönderen Başkan Gültak, bu kez de Kızkalesi’nde bir otelde düzenlenen seminere muhtarları ve ailelerini yolladı. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 2 gün süren seminerde, ’Yerel Yönetimler’, ’Belediye Birimleri ile Koordineli Çalışma’ ve ’Vatandaşların Sorunlarının Daha Hızlı Çözülmesinin Yolları’ konularında eğitim alan muhtarlar, yoğun iş temposundan bir süre uzaklaşıp dinlenme, aileleri ile birlikte canlı müzik eşliğinde eğlenme şansı da elde etti.

“Biz güzel bir aileyiz”

Buluşmada muhtarlar ve ailelerine hitap eden Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, mahallelerin çehresini değiştiren hizmet ve projeleri anlattı. Muhtarlara sağladıkları ödeneği de hatırlatan Başkan Gültak, birkaç gün önceki meclis toplantısında, ilçeye bağlı 65 muhtara, hizmet verdikleri muhtarlık binasında kullandıkları elektrik, su, internet, telefon ve benzeri giderler için sağlanan ödeneğin 900 TL’den bin 300 TL’ye yükseltilmesi konusunu da görüşüp komisyonlara havale ettiklerini söyledi. Başkan Gültak; kadınlar ve gençler için hayata kattıkları kültürel ve sanatsal etkinliklere de değinerek şöyle konuştu; “Biz güzel bir aileyiz. İnşallah çok daha iyi ve güzel şeyler olacak. Akdeniz çok daha farklı yerlerde olacak. Bu dönemin muhtemelen son toplantısında bir aradayız. Mart ayında her birimiz farklı kulvarlarda yarışın içine gireceğiz. İyi olan kazansın. Akdeniz kazansın, Mersin kazansın. Sonuçta, güzel bir iş yapıp bıraktıysanız o size kâr kalıyor. Bizler de el birliğiyle bir şeyler yaptık ve daha yapacak çok işimiz var. Sizlerle birlikte iyi bir dönem geçirdiğimize, güzel bir çalışma ortamı yakaladığımıza eminim. Eksikler mutlaka olacaktır ama onları da tamamlayacağız.”

Meslekte 47’nci yılına giren muhtara plaket

Buluşmada Başkan Gültak, ilk kez 1977 yılında henüz 26 yaşında iken yerel seçimlere katılarak muhtarlığı kazanan ve o tarihten beri de hizmet veren Mesudiye Mahallesi Muhtarı Osman Kütük’e plaket takdim etti. Akdeniz ilçesine bağlı mahalle muhtarları da kendilerine sağlanan her türlü imkân ve destek nedeniyle Başkan Gültak’a teşekkür etti.

TRENDYOL'UN DESTEĞİYLE HAYATA GEÇİRİLEN KÜRATÖRLÜĞÜNÜ
Sıradaki Haber ’Sporun Oyuncakları’ sergisi İstanbul Oyuncak Müzesi’nde