Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Gültak: “Ekiplerimiz üretiyor, belediyemiz kazanıyor”

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ, KAYNAKLARIN ETKİN VE VERİMLİ KULLANILMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA PARK, BAHÇE VE YEŞİL ALANLAR İÇİN BANKLAR, KAMELYALAR VE ÇÖP KUTULARI ÜRETİYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kaynakların etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla park, bahçe ve yeşil alanlar için banklar, kamelyalar ve çöp kutuları üretiyor. Sadece bu yıl içinde 100 adet kamelya, 150 adet piknik masası, 550 adet bank ve 300 adet çöp kovası ile 50 pergola üreten ekipler, ilçeye bağlı 65 mahalleye yayılmış bütün park ve yeşil alanların bakım, onarım, boyama ve budama çalışmalarını da sürdürüyor.

Gerek vatandaşlardan gelen talep ve şikayetler, gerekse sahada yaptıkları incelemeler neticesinde zaman içinde zarar gören veya miladını dolduran bankları, kamelyalar ile çöp kutularını da bulundukları yerlerden alarak müdürlüğe ait fidanlıktaki atölyelerde elden geçiren Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park ve yeşil alanların ihtiyaç duyduğu her türlü mobilyayı da belediyenin öz kaynakları ile üretiyor.

Önemli bir gider kaleminin önüne geçiliyor

Birimlerin yoğun şekilde üretim yaptığını ve bu sayede önemli bir gider kaleminin önüne geçildiğini vurgulayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ‘üreten belediyecilik’ modeli ile hizmet verdiklerini ifade etti. Yenileme ve geri dönüşüm çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Gültak, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzde görevli personel arkadaşlarımız, gerek yeşil alanlar için bank, kamelya ve çöp kutusu üretimini, gerekse oyun ve spor gruplarının bakım ve onarım işlerinin yürütülmesini sağlıyor. Bu çerçevede ekiplerimiz sadece bu yıl içinde yaklaşık 100 adet kamelya, 150 adet piknik masası 550 adet bank, 300 adet çöp kovası ile 50 pergola üretimi gerçekleştirdi. Büyük emek ve özveriyle çalışan tüm personel arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

NİĞDE’DE İL İSTİHDAM VE MESLEKİ
Sıradaki Haber Niğde’de İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu temmuz ayı olağan toplantısı yapıldı