Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Balcı: “Kayseri – Girne hattıyla bizleri onore ettiniz”

MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI OSMAN BALCI; TALAS BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA YALÇIN’A BELEDİYE TARAFINDAN YAYIMLANAN KAYSERİ-GİRNE HATTI ADLI KİTAPTAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDEREK, “BAŞKANIM SAĞ OLUN BİZLERİ BU KİTAPLA ONORE ETTİNİZ” DEDİ.

MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ KAYSERİ

Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı; Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a belediye tarafından yayımlanan Kayseri-Girne Hattı adlı kitaptan dolayı teşekkür ederek, “Başkanım sağ olun bizleri bu kitapla onore ettiniz” dedi.

Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Yalçın’a ziyarette bulundu. Makamda gerçekleşen ziyarette konuşan Osman Balcı, Kıbrıs Barış Harekatına katılan Kayserili askerlerin hatıralarının ve fotoğraflarının yer aldığı Kayseri-Girne Hattı kitabının kendilerini yeniden o günlere götürdüğünü söyledi. Balcı; “Bu kitapta bizlerin isimlerine ve hatıralarına yer verdiğiniz için çok mutlu olduk. Allah razı olsun. Bizi onurlandırdınız. Mükemmel bir eser olmuş. Biz bu ince düşüncenizden dolayı sizlerle bir araya gelip teşekkür etmek istedik. Başka hiçbir belediye böyle bir çalışma yapmadı. Bir de siz genel sekreter iken Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki, Kore Gazileri için bir kitap yaptırmıştı. Bizi her zaman düşünen başkanlarsınız.” diye konuştu. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, Kayseri-Girne Hattı kitabının yayına hazırlanma aşamalarından bahsederek, “Genelkurmay Başkanlığımızdan uzunca bir görüşmeler sonucu bu kitap hazırlandı. Kayserili gazilerimizin Kıbrıs Barış Harekatı sırasında yaşadıklarını içeren albüm niteliğinde bir belgesel ortaya çıktı. Allah devlete zeval vermesin. Allah bir daha öyle günleri ülkemize yaşatmasın.” şeklinde konuştu.

Ziyarete katılan diğer gaziler de kitabın yayımlanmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Bizim için çok anlamlı ve önemli bir eser oldu. Çok mutlu olduk, onore olduk. Allah sizlerden razı olsun” ifadelerini kullandı. Ziyaret Başkan Yalçın ile gazilerin birlikte çekindikleri hatıra fotoğrafıyla sona erdi.