Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başka Bir Siyaset Okulu’nun katılımcıları Roman vatandaşlarla buluştu

BAŞKA BİR SİYASET OKULU, İZMİR’İN SELÇUK İLÇESİNDEKİ İSABEY MAHALLESİ’NE DÜZENLENEN GEZİ İLE SONA ERDİ. SON GÜNDE PROGRAMA KATILIM GÖSTEREN ÖĞRENCİLER, ROMAN YURTTAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ.

BAŞKA BİR SİYASET OKULU,

Başka Bir Siyaset Okulu, İzmir’in Selçuk ilçesindeki İsabey Mahallesi’ne düzenlenen gezi ile sona erdi. Son günde programa katılım gösteren öğrenciler, Roman yurttaşlarla bir araya geldi.

“Herkes Farklı Herkes Eşit” sloganıyla bu yıl Selçuk’ta ikinci kez düzenlenen “Başka Bir Siyaset Okulu” çerçevesinde, Türkiye’de farklı üniversitelerde öğrenim gören gençler ve halkın katılımıyla Selçuk Efes Kent Belleği’nde; siyasetten, demokrasiye, sosyal belediyecilikten yerel yönetimlere birçok farklı konuda oturum düzenlendi. Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından düzenlenen programın son gününde katılımcı öğrenciler, İsabey Mahallesi’nde Roman yurttaşlarla bir araya geldi. Selçuk’ta yaşamlarını anlatan Roman vatandaşlar, daha sonra katılımcılarla hep birlikte eğlendi. Sıfır Ayrımcılık Derneği Başkanı Elmas Arus, İsabey Mahallesi sakinlerine teşekkür ederek, “Bugün buraya ilk gelişimiz ama son gelişimiz olmayacak. Bizlerle sorunlarınızın yanı sıra sevinçlerinizi de paylaştığınız için teşekkür ederiz. Buraya ilk gelişimiz ama son gelişimiz olmayacak” dedi.