Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başakşehir Yahya Kemal şiirleriyle buluştu

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ, TÜRK EDEBİYATININ USTA KALEMLERİNDEN YAHYA KEMAL BEYATLI’YI ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ÖZEL BİR ETKİNLİKLE YÂD ETTİ. BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ SÖYLEŞİ VE ŞİİR PROGRAMINDA BEYATLI’NIN ŞİİRLERİNİ SESLENDİREN ŞAİR SERDAR TUNCER, “GEÇMİŞİMİZİ UNUTMADAN DİLİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ” DEDİ.

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ, TÜRK EDEBİYATININ

Başakşehir Belediyesi, Türk edebiyatının usta kalemlerinden Yahya Kemal Beyatlı’yı ölüm yıldönümünde özel bir etkinlikle yâd etti. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’ndeki Söyleşi ve Şiir programında Beyatlı’nın şiirlerini seslendiren şair Serdar Tuncer, “Geçmişimizi unutmadan dilimize sahip çıkmalıyız” dedi.

Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin en büyük temsilcilerinden birisi olan Yahya Kemal Beyatlı, ölümünün 63’üncü yıl dönümünde şiirleriyle anıldı. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel programda Yahya Kemal’in unutulmaz şiirlerini, şair Serdar Tuncer seslendirdi.

“Geçmişimizi unutmadan dilimize sahip çıkmalıyız”

Serdar Tuncer, Yahya Kemal’in unutulmaz eserlerinden üstadın hikâyesine, Osmanlı dönemi hikâyelerinden kıssalara kadar keyifli bir söyleşi ile Başakşehirlileri adeta zamanda yolculuğa çıkardı. Fikirde sığlaşmanın ve dilde fakirleşmenin altını çizen Tuncer, geçmişimizi unutmadan Türkçenin en güzel haliyle konuşulması gerektiğine dikkat çekti.

Akıntıya kürek çeken şair

Serdar Tuncer, Yahya Kemal’in yaşadığı dönemdeki duruşunu, herkesin modern şiirlerle uğraştığı dönemde kendi köklerinden beslenerek akıntıya kürek çeken adam olarak nitelendirdi. Tuncer, programda kendine has yorumuyla, Beyatlı’nın Sessiz Gemi, Mehlika Sultan, Süleymaniye’de Bayram Sabahı, Hazan Bahçeleri, Şu Kopan Fırtına Türk Ordusudur Yâ Rabbi gibi şiirlerini seslendirdi.