Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bağlar ilçesinde yol iyileştirme çalışmaları devam ediyor

DİYARBAKIR’DA BAĞLAR BELEDİYESİ, İLÇE MERKEZİ VE KIRSAL BÖLGELERDEKİ ALT YAPI VE ÜST YAPI YENİLEME ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR.

DİYARBAKIR’DA BAĞLAR BELEDİYESİ, İLÇE

Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsal bölgelerdeki altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; kırsal bölgelerde vatandaşların yeni yapılar inşa ettiği yerleşim yerlerinde yeni yollar yaparak su taşkınlarının önüne geçmek için yerin altına beton borular monte ederken, merkez mahallelerde de tahrip olan kaldırımları yeniliyor ve ihtiyaç duyulan bölgelerde parke taşları döşeyerek, ulaşım ve yaya geçitleri için elverişli hale getiriyor.

Kırsal Uzunbahçe Mahallesi’nde yeni yapıların inşa edildiği bölgelere yeni yollar kazandırılarak ulaşım için hazır hale getirildi. Geçmiş dönemlerde yaşanan su taşkınları nedeniyle mahallede ayrıca beton borular döşendi.

Merkez Şeyh Şamil Mahallesi’ne bağlı 580. Sokak’ta kullanılamaz hale gelen kaldırımlar, belediye ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarla yenilenerek ayrıca tahrip olan parke taşları tamir edildi. Bağcılar Mahallesi’nde de yeni kaldırımlar tamamlanarak döşenen parke taşlarıyla konforlu hale getirildi. Diğer kurumların altyapı çalışmaları sırasında hasar gören cadde, sokak ve kaldırımlarda da yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

İlçenin birçok bölgesinde tam bir hizmet seferberliği anlayışıyla çalışmalara devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ”Kırsalda yeni yapıların inşa edildiği bölgelerde yeni yol ve altyapı hizmeti ihtiyacı sürekli olarak artıyor. Vatandaşlarımızın ulaşımda sıkıntı yaşamaması için hızlı bir şekilde hareket ederek gerekli çalışmaları yapıyoruz. Merkezde de yine eskiyen kaldırımları yeniliyor, ihtiyaca göre parke taşlarını tamir edip yeni parke taşları döşüyoruz. Şu anda birçok bölgede çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.