Azerbaycan, Türkiye’yi ‘Bir Kez Daha Bakmaya’ Davet Ediyor

Azerbaycan’da 2019'da Türk ziyaretçilerde %8,6'lık etkileyici bir artış oranı yakalandı Haziran ve Temmuz aylarında A Grubu maçlarına ve çeyrek finale ev sahipliği yapacak olan Bakü, UEFA Avrupa 2020 için Türk futbol taraftarlarına ev sahipliği yapmaya hazır
 Azerbaycan, Türkiye’yi ‘Bir Kez Daha Bakmaya’ Davet Ediyor

Azerbaycan, 2019’da uluslararası ziyaretçi sayısında %11,4’lük rekor bir artış elde ederken, bu artışta artan Türk ziyaretçi oranı da etkili oldu. 2019’da 2018 yılına göre %8,6’lık etkileyici bir artışa tekabül eden 316 bin Türk turist Azerbaycan’ı ziyaret etti. Bu önemli rakam, İstanbul’da 30 Ocak – 2 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek 2020 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapsamında, Azerbaycan Turizm Kurulu (ATB) tarafından duyuruldu.

Azerbaycan Turizm Ofisi, başkent Bakü’de ve Azerbaycan’ın diğer bölgelerinde, özellikle Birleşik Krallık (%25,3), Çin (%62,4) ve Almanya’dan (% 19,4) gelen ziyaretçilerde görülen önemli bir artışla birlikte, turizm alanında olağanüstü bir büyüme yılına tanıklık etti. 2023 yılına kadar mevcut sınır girişli turizmi iki katına çıkarmaya yönelik açık hedef sayesinde, bu büyüme, 2018’in sonlarında devreye alınan ‘Bir Kez Daha Bakın’ adlı yoğun bir küresel pazarlama kampanyasının yanı sıra dünyayı dolaşmayı seven gezginler arasında daha az bilinen varış noktalarına gösterilen ilginin artmasından kaynaklanıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap