Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ayvalık’ta botları patlatılan 47 göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı

BALIKESİR’İN AYVALIK İLÇESİNDE, YASA DIŞI YOLLARLA YUNANİSTAN’IN MİDİLLİ ADASI’NA GİTMEK İSTERKEN YUNAN UNSURLARINCA BOTLARI PATLATILARAK TÜRK SULARINA İTİLEN 47 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isterken Yunan unsurlarınca botları patlatılarak Türk sularına itilen 47 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre; Ayvalık açıklarında bir grup göçmenin bulunduğu bilgisine ulaşan Sahil Güvenlik ekipleri hemen harekete geçti.

TCSG-905 Sahil Güvenlik Gemisi ile KB-111 Sahil Güvenlik Bot ile göçmenlerin bulunduğu bölgeye ulaşan ekipler, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 47 göçmeni Ege Denizi’nde sürüklenirken kurtardı.

Yunan unsurlarınca lastik botlarının patlatıldığı ve Türk karasularına itildiğini savunan göçmenler Cunda Adası’ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildi.

Burada yiyecek, içecek, ilaç ve tıbbi malzeme gibi insani yardımlarda bulunulduğu 47 göçmenin Balıkesir İl Göç İdaresi’ne gönderilmesi bekleniyor.

OSMANİYE'DE OTO GALERİDE YANGIN ÇIKTI
Sıradaki Haber Osmaniye’de oto galeride korkutan yangın
Reklamı Geç