Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ayılar önlem dinlemiyor: Toprağı kazarak içeri girdi, kovanlara zarar verdi

KASTAMONU’NUN İNEBOLU VE CİDE İLÇELERİNDE AYILAR, GİRDİKLERİ ARILIKTA KOVANLARA ZARAR VEREREK BALLARI YEDİ VE ARILARI DA TELEF ETTİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kastamonu’nun İnebolu ve Cide ilçelerinde ayılar, kovanlara zarar vererek balları yedi, arıları telef etti. İnebolu ilçesinde ayının alınan tüm önlemlere rağmen kovanlara ulaştığını gören vatandaş büyük şok yaşadı.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesi Başköy köyünde yaşayan Mustafa Kıyoğlu, arı kovanlarının çevresini ayı saldırılarından korumak için saclarla çevirdi. Kovanlarını ayılara karşı korumak için tedbir ve önlem alan Mustafa Kıyoğlu, kovanlarını kontrol ekmek için arılığına gitti. Arılığında gördüğü manzara karşısında şaşıran Kıyoğlu, ayının sacın altını kazarak içeri girdiğini ve kovandaki balı yiyerek, arıları da telef ettiğini gördü. Ayının aldığı tüm önlemlere rağmen arıların bulunduğu alana girmeyi başardığını belirten Kıyoğlu, “Ayının akıllığına bakın. Telin altında toprağa kazmış, tellerde de elektrik var. Arılıkta kovanın bir tanesine zarar veriyor ve balları yiyor. Acilen buna bir çare bulunması gerekiyor. Böyle devam ederse kovan kalmayacak” dedi.

Öte yandan, Cide ilçesine bağlı Irmak Mahallesi’nde ikamet eden Sami Oturak’a ait evin önünde bulunan arılığa da ayı girdi. Arılıkta bulunan 40 kovana zarar veren ayılar, arıları da telef ederek kovanların içerisinde bulunan balları yedi. Sami Oturak, sağlık sorunları sebebiyle İstanbul’a gittiğini belirterek, komşularının arılığına ayının girdiğini ve kovanları parçaladığını söylemesi üzerine İnebolu’ya dönmek zorunda kaldığını kaydetti. Oturak, farklı zamanlarda komşularının kovanlarının ayı saldırısı neticesinde zarar gördüğünü söyledi.

BİTLİS’İN AHLAT İLÇESİNDEN İZLENEN VAN
Sıradaki Haber Van Gölü’nde dolunay güzelliği