Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aydın İl Sağlık Müdürü Şenkul, Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde incelemelerde bulundu

AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ESER ŞENKUL, AYDIN DEVLET HASTANESİ BÜNYESİNDE HİZMET VERECEK OLAN VE YAKIN ZAMANDA AÇILMASI PLANLANAN SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ’NDE (YAŞAM) YERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Aydın Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan ve yakın zamanda açılması planlanan Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde (YAŞAM) yerinde incelemelerde bulundu.

Sağlıklı Yaş Alma Merkezinde sunulacak olan hizmetlerle ilgili bilgiler alan İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu proje ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunmanın yanında gönüllerine de dokunularak manevi değeri büyük hizmetler verileceğini ifade etti. Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde 80 yaş ve üzeri bireylerin sağlık hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması, evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarının belirlenerek tıbbi izlemlerinin yapılması, gerektiğinde uzaktan sağlık hizmeti ile muayene ve danışmanlık hizmetinin verilmesi, ihtiyaç duydukları hizmetleri sunan branşlar için sağlık tesisindeki randevularının alınması, sağlık tesisine gelmesi gerektiğinde işlemleri sırasında refakat edilmesi, kendi imkanlaraı ile sağlık tesisine ulaşamayacaksa sağlık tesisine naklinin koordine edilmesi hedefleniyor.