Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AÜ Rektörü Özkan: “Hedefimiz dünya sıralamasında daha yukarı çıkmak”

HEDEFİMİZ HEM DÜNYA SIRALAMASINDA DAHA DA YÜKSELMEK HEM DE DÜNYA ÜNİVERSİTELERİYLE GÜÇLÜ İŞ BİRLİKLERİN YANI SIRA ULUSLARARASI ALANDA NİTELİKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ VE ÖĞRENCİYİ ÜNİVERSİTEMİZE ÇEKMEK

HEDEFİMİZ HEM DÜNYA SIRALAMASINDA

Dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en büyük uluslararası eğitim fuarı EAIE 2023 Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarı’na katılan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Hedefimiz hem dünya sıralamasında daha da yükselmek, hem de dünya üniversiteleriyle güçlü iş birliklerin yanı sıra uluslararası alanda nitelikli öğretim üyesi ve öğrenciyi üniversitemize çekmek” dedi.

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE-European Association for International Education) tarafından düzenlenen EAIE 2023 Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarı 26-29 Eylül 2023 tarihleri arasında Hollanda Roterdaöm’da gerçekleştirildi. Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen ve 100’den fazla ülkeden 6 bin 700’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapan fuarda Akdeniz Üniversitesi de yerini aldı. Dünya çapında düzenlenen fuarda farklı ülkelerden gelen binlerce temsilci ve akademisyenler yükseköğretimdeki yenilikleri, yeni uygulamaları ve strateji ve hedefleri tartışarak iş birliklerini güçlendirme çalışmalarını gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesini temsilen fuara Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın yanı sıra, Uluslararası İlişkiler Ofis Koordinatörü Prof. Dr. İrfan Turhan ve Uzm. Öğr. Nuran Caner katıldı.

“Hedef uluslararası cazibe merkezi olmak”

Akdeniz Üniversitesinin uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız verdiğini söyleyen Prof. Dr. Özkan, bu çalışmalar sonucunda uluslararası sıralamalarda yükselen bir ivmeye sahip olduklarını ifade etti.

Uluslararası fuarlara katılımı önemsediğini söyleyen Rektör Özkan, “Akdeniz Üniversitesinin uluslararası fuarlarda güçlü temsili hem uluslararası iş birliklerini hem de uluslararası öğrenci talebini artırıyor. Hedefimiz hem dünya sıralamasında daha da yükselmek, hem de dünya üniversiteleriyle güçlü iş birliklerin yanı sıra uluslararası alanda nitelikli öğretim üyesi ve öğrenciyi üniversitemize çekmek” diye konuştu.

Çok verimli bir fuar geçirdiklerini belirten Rektör Özkan, Çin’den Amerika’ya Hindistan’dan, Ukrayna’ya çeşitli yükseköğretim kurumlarıyla ikili iş birliği için görüşmeler yapıldığından ve mevcut iş birliği halinde oldukları üniversitelerle de iş birliğinin güçlendirildiğinden bahsetti.