Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ASKİ su baskınlarına karşı akarsu ve dere yataklarını ıslah ediyor

ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, YAĞIŞLAR SONRASI MEYDANA GELEBİLECEK SU BASKINLARININ NEDEN OLABİLECEĞİ CAN KAYIPLARI VE MADDİ ZARARLARI ÖNLEMEK İÇİN BAŞKENT GENELİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. AKARSU VE DERE YATAKLARININ ISLAH ÇALIŞMALARINA DEVAM EDEN EKİPLER, ÇALIŞMALARINI HEMEN HEMEN HER YAĞMURDA SU BASKINLARININ MEYDANA GELDİĞİ ÇANKAYA İLÇESİNE BAĞLI DİKMEN DERESİ, İNCESU DERESİ İLE YENİMAHALLE İLÇESİ VARLIK MAHALLESİ TRAKYA VE BEYPAZARI CADDESİ’NDE YOĞUNLAŞTIRACAK.

Bu haberin fotoğrafı yok

ASKİ Genel Müdürlüğü, yağışlar sonrası meydana gelebilecek su baskınlarının neden olabileceği can kayıpları ve maddi zararları önlemek için Başkent genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Akarsu ve dere yataklarının ıslah çalışmalarına devam eden ekipler, çalışmalarını hemen hemen her yağmurda su baskınlarının meydana geldiği Çankaya ilçesine bağlı Dikmen Deresi, İncesu Deresi ile Yenimahalle ilçesi Varlık Mahallesi Trakya ve Beypazarı Caddesi’nde yoğunlaştıracak.

ASKİ Genel Müdürlüğü, yağışlar sonrası meydana gelebilecek su baskınlarına karşı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. ‘Ankara İli Genelindeki Derelerde Tespit, Temizlik ve Rehabilitasyon İşleri Yapım İşi’ kapsamında düğmeye basan ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Başkent genelinde akarsu ve dere yatakları için ıslah çalışmalarını sürdürüyor. Çalışma özellikle hemen hemen her yağmurda su baskınlarının meydana geldiği Çankaya ilçesine bağlı Dikmen Deresi, İncesu Deresi ile Yenimahalle ilçesi Varlık Mahallesi Trakya ve Beypazarı Caddesi’nde yoğunlaşacak.

300 kamyon teressubat çıkarıldı

Çalışmalara ilişkin bilgi veren ASKİ yetkilileri, betonarme baks temizliğinin ilk olarak 23 Eylül 2023 tarihinde Çankaya Dikmen Deresi’nde başlatıldığını ve 500 metrelik bir kısımdan şu ana kadar yaklaşık 300 kamyon teressubatın çıkarıldığını belirtti.

SİYASETÇİ VE ŞAİR SÜLEYMAN ARİF
Sıradaki Haber Süleyman Arif Emre dualarla anıldı