Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Artos Dağı’nın zirvesi beyaza büründü

VAN’DA, BİR HAFTADAN BUYA BUYANA BELLİ ARALIKLARLA DEVAM EDEN YAĞMUR YÜKSEK KESİMLERDE YERİNİ KAR YAĞIŞINA BIRAKIRKEN, ARTOS DAĞI’NIN ZİRVESİ BEYAZA BÜRÜNDÜ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Van’da, bir haftadan buya buyana belli aralıklarla devam eden yağmur yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bırakırken, Artos Dağı’nın zirvesi beyaza büründü.

Van’ın doğal güzellikleri ve yüksek kesimlerine gelen mevsimin ilk kar haberi, bölgedeki insanlar ve doğaseverler için sevinç kaynağı oldu. Pazartesi günü belli aralıklarla başlayan yağmur şehir merkezinde etkili olurken, yüksek rakımlı dağlarda kar yağışıyla yer değiştirdi. Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan ve Kavuşahap Dağları’nın uzantısı olan 3 bin 537 rakımlı Artos Dağı ve Bahçesaray yolu üzerinde bulunan Türkiye’nin en yüksek geçidi olan Karabet Geçidi, beyaza büründü. Kar yağışıyla birlikte bölgede hava sıcaklıkları önemli bir düşüş yaşadı. Karın yavaşça yere örtmesiyle, Van’ın doğal güzellikleri daha da büyüleyici hale geldi. Artos Dağı’nın zirvesi ve Karabet Geçidi, karla kaplanarak kartpostallık manzaralar oluşturdu.

ERZURUM'UN TORTUM İLÇESİNE BAĞLI AKSU
Sıradaki Haber Tortum’da heyelan: Erzurum-Artvin karayolu trafiğe kapandı