Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ardeşen-Çamlıhemşin Karayolu heyelandan dolayı trafiğe kapandı

ARDEŞEN-ÇAMLIHEMŞİN KARAYOLUNUN 11. KİLOMETRESİ ŞİDDETLİ YAĞIŞLARLA BERABER MEYDANA GELEN HEYELAN İLE TRAFİĞE KAPANDI. TRAFİĞE KAPANAN YOL 1 SAATLİK ÇALIŞMANIN ARDINDAN TEKRARDAN AÇILDI.

ARDEŞEN-ÇAMLIHEMŞİN KARAYOLUNUN 11. KİLOMETRESİ

Ardeşen-Çamlıhemşin Karayolu’nun 11. kilometresi şiddetli yağışlarla beraber meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapandı. Trafiğe kapanan yol, 1 saatlik çalışmanın ardından tekrar açıldı.

Rize’de akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran yağmurlar heyelanlara neden oldu. Ardeşen-Çamlıhemşin Karayolu’nda yağmurlarla beraber yumuşayan toprak kaydı. Meydana gelen heyelandan ötürü gelen toprak ve ağaçlardan dolayı yol trafiğe kapandı. Kapanan yol için çalışma başlatan ekipler, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından yolu tekrardan trafiğe açtı.

Rize merkeze bağlı Salarha Beldesi’nde ise derenin taşması sonucunda karayolu göle döndü. Yoldan akan su nedeniyle yol trafiğe kapandı. Bir anda gelen suyun ortasında kalan bir araç ise hareket edemeyince imdadına karayolları ekipleri yetişti. İçerisinde yabancı uyruklu anne ve çocuk olduğu öğrenilen araç önce güvenli bir bölgeye alındı, sonra iş makineleri yardımı ile bulunduğu yerden çıkarıldı.