Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’yı bilim heyecanı sardı

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN 19-22 EKİM TARİHLERİNDE DÜZENLEYECEĞİ ANTALYA BİLİM FESTİVALİ, GENİŞLETİLEN ETKİNLİK ALANIYLA DAHA ÇOK BİLİM GÖSTERİLERİYLE ZİYARETÇİLERİNE HEYECAN DOLU ANLAR YAŞATACAK.

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN 19-22 EKİM

Her yaşa hitap eden yüzlerce bilimsel atölye, bilim gösterileri ve yeni teknoloji ürünlerinin sergileneceği 2. Antalya Bilim Festivali, 50 bin metrekarelik alanıyla bilim heyecanı yaşatacak.

Kepez Belediyesi’nin 19-22 Ekim tarihlerinde düzenleyeceği Antalya Bilim Festivali, genişletilen etkinlik alanıyla daha çok bilim gösterileriyle ziyaretçilerine heyecan dolu anlar yaşatacak. Dokumapark’ın batısında 7 bin ton sıcak asfalt dökülerek toplam festival alanının 50 bin metrekareye çıkartılmasıyla, aynı anda 150 bin kişiye hitap edilebilecek. Türkiye savunma sanayisinin ürettiği helikopter, zırhlı araçlar, füzeler başta olmak üzere yeni teknoloji ürünlerinin sergilerinin yanı sıra, kurulan sahnede eğlenceli vakit geçirme imkânı sunulacak.

Bilim gösterileri

Ev sahipliği yapan Kepez Belediyesi’nin Antalya Bilim Merkezi, 27 farklı atölyelerinin eğitim çalışmalarını, 130 üniversiteli öğrenci takviyesi ile sunacak. Ayrıca TÜBİTAK, 34 farklı okul, üniversiteler de kendi atölyelerini uygulayacak. TÜBİTAK kendi standında çeşitli bilim gösterileri yapacakken, bir yandan da robot gösterileri ve simülasyon deneyimi yaşatılacak. Merkezin Bilim ve Teknoloji Tırı’nı merak edenler rehberler eşliğinde gezebilecekken, 100’e yakın otobüs merkez ve ilçe okullardan öğrenci taşıyacak.