Antalya’da Düzenlenen 3,5 Milyar Dolarlık ANFAŞ HORECA Sektör Fuarları, Ziyaretçi Akınına Uğradı

Türkiye’nin en büyük 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektör buluşması 31.Hotel Equipment ve 27.Food Product fuarları, 15-18 Ocak tarihleri arasında ANFAŞ Antalya Expo Center’da 3 bin 700 marka ve 600 firmayı bir araya getirdi. Rusya, İran, Cezayir, Gürcistan veAlmanya başta olmak üzere 22 ülke ve Türkiye’den 81 ilden 52 binin üzerinde kişinin fuarları ziyaret ettiğini açıklayan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, 70 ülkeden 2.725 profesyonel alıcının Alım Heyeti Programına yer aldığını belirtti ve 2020 yılının daha ilk ayında ANFAŞ HO-RE-CA fuarlarının sektör için 3,5 milyar dolar iş hacmi sağladığına dikkat çekti.
 Antalya’da Düzenlenen 3,5 Milyar Dolarlık ANFAŞ HORECA Sektör Fuarları, Ziyaretçi Akınına Uğradı

Hotel, Restoran ve Cafe (HO-RE-CA) sektörlerinin en büyükleri, 15-18 Ocak tarihleri arasında ANFAŞ tarafından Antalya Expo Center’da düzenlenen Hotel Equipment – 31.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas ve Food Product – 27.Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas fuarlarında gövde gösterisi yaptı. Sektörün tüm paydaşlarını buluşturan fuarlar, “Yaşasın Anadolu Food Show”, “8.Uluslararası Housekeeping Olimpiyatları”, “Latte Art” yarışmaları” ve Enerji Verimliliği oturumları gibi yoğun ilgi gören pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

31.Hotel Equipment ve 27.Food Product fuarlarının çok başarılı geçtiğini ifade eden ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, “Fuarlarımızda 3 bin 700 marka ve 600 firmayı yer aldı. 22 ülkeden ve Türkiye’den 81 ilden 52 bini aşkın ziyaretçi katılımı ile HORECA sektöründe büyük sinerji yarattık. 70 ülkeden 2.725 kişi satın almacının katıldığı uluslar arası Alım Heyeti ve katılımcılarımıza sunduğumuz B2B görüşmeleri sayesinde 2020 yılının daha ilk ayında sektör için ortalama 3,5 milyar dolar iş hacmi oluşmasına katkı sağladık. Rusya, İran, Cezayir, Gürcistan ve Almanya en çok ziyaretçi katılımı sağlayan ülkeler olurken, 600’ün üzerinde aşçının katılımı ile “Yaşasın Anadolu Food Show”, “8.Uluslararası Housekeeping Olimpiyatları”, “Latte Art Barista” yarışmaları” ve Enerji Verimliliği oturumları gibi yoğun ilgi gören pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptık” dedi. Önümüzdeki yıl için çalışmaların çoktan başladığını duyuran Bıdı, sektöre Türkiye’nin en büyük HORECA fuarlarından şimdiden yer almaları çağrısında bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın