Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’da binlerce kişinin katılımıyla Filistin’e destek yürüyüşü

ANTALYA MÜZESİ ÖNÜNDEN GÜLLÜK CADDESİ ÜZERİNDE SON BULAN YÜRÜYÜŞE KATILAN VE SONRA SÖZÜ ALAN MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN, OTOBÜS ÜZERİNDEN YAPTIĞI KONUŞMADA,” FİLİSTİN’DE İNSANLIK ÖLÜYOR, KORUNAKLI ALAN OLAN MABETLER, MEKTEPLER, OKULLARIN SAVAŞ HUKUKU GEREĞİ BOMBALANMAYACAĞI YERDE, HASTANEDE TEDAVİ OLAN ÇOCUKLARIN BAŞINA BOMBALAR BIRAKILIYOR. 500’Ü AŞKIN İNSAN HAYATINI KAYBETTİ ”DEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Antalya’da ’Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet’ yürüyüşü binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Memur-Sen tarafından düzenlenen programda Antalya müzesi önünden Güllük Caddesi yakınlarına kadar ellerinde Filistin bayrakları ve meşalelerle yürüyen vatandaşlar İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti. Yürüyüşte konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Filistin’de insanlık ölüyor, korunaklı alan olan mabetler, mektepler, okulların savaş hukuku gereği bombalanmayacağı yerde, hastanede tedavi olan çocukların başına bombalar bırakılıyor. 500’ü aşkın insan hayatını kaybetti” dedi.

“Dirensek de öldürüyorlar, direnmesek de öldürüyorlar”

Filistin’de insanlığın öldüğünü söyleyen Ali Yalçın, “Korunaklı alan olan mabetler, mektepler, okulların savaş hukuku gereği bombalanmayacağı yerde, hastanede tedavi olan çocukların başına bombalar bırakılıyor” diye konuştu. Yalçın şöyle devam etti:

“Dirensek de öldürüyorlar, direnmesek de öldürüyorlar. Onun için direnmeyi seçtik, başka şansımız yok dedik. Hakikati söylemenin bedeli var, Cumhurbaşkanımız ’Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek dünyadaki küresel emperyalizm aktörlerine hakikati haykırmıştır.”

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı, binlerce kişilik yürüyüşe; AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, İbrahim Ethem Taş ve AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin de destek verdi.

PERFORMANS RİTMİK JİMNASTİK SPOR KULÜBÜ
Sıradaki Haber Esenyurt Belediye Başkanı Özer’den spora ve sporcuya tam destek