Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ankara’da sahte tarım ilacı operasyonları: İki buçuk milyon liralık malzeme ele geçirildi

ANKARA’DA JANDARMA EKİPLERİNCE KANUNA AYKIRI BİR ŞEKİLDE TARIM İLACI ÜRETİLDİĞİ TESPİT EDİLEN 2 FARKLI DEPOYA DÜZENLENEN OPERASYONDA 2 BUÇUK MİLYON LİRA DEĞERİNDE SAHTE, KAÇAK TARIM İLACI ELE GEÇİRİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ankara’da jandarma ekiplerince kanuna aykırı bir şekilde tarım ilacı üretildiği tespit edilen 2 farklı depoya düzenlenen operasyonda 2 buçuk milyon lira değerinde sahte, kaçak tarım ilacı ele geçirildi.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, D.Ç.’nin Mamak’taki deposunda yasa dışı tarım ilacı üretip piyasaya sürme hazırladığında olduğunu tespit etti. Teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen jandarma ekipleri, söz konusu depoya düzenledikleri operasyonda 1 ton 588 kilogram bitki gelişim ilacı, 10 ton 780 kilogram mantar ilacı ve 10 bin 700 litre bitki, böcek ilacı ele geçirdi. Ele geçirilen malzemelerin 2 milyon lira değerinde olduğu belirtildi.

Bir diğer olayda ise ekipler, Ş.O. ve L.Ç.’nin Mamak’taki depolarında sahte gübre bulundurduklarını tespit etti. Çalışmaların ardından depoya düzenlenen operasyonda piyasa sürülmesi planlanan 525 bin lira değerinde 25 ton sahte gübre ve 525 adet sahte gübre takip sistemi DNA bandrolü ele geçirildi. Olaylarla ilgili D.Ç., S.O. ve L.C. yakalanarak gözaltına alındı.

SAMSUN'DA BOĞAZI KESİLEREK ÖLDÜRÜLEN 2
Sıradaki Haber Boğazı kesilerek öldürülen kadının katili akrabası çıktı: 3 adet altın bilezik için öldürmüş