Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ankara Büyükşehir Belediyesinden ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası’na özel etkinlik

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE HAFTASI’NA ÖZEL DÜZENLENEN ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 25

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası’na özel düzenlenen etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Kadın dostu kent uygulamalarıyla tüm Türkiye’ye örnek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadınların haklarına ve güvenliklerine yönelik farkındalık oluşturacak, toplumsal bilinci artıracak çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 21-24 Kasım tarihlerinde 5 gün sürecek programda; yürüyüşten konferans ve seminere, atölye çalışmalarından kadın bando gösterisine kadar birçok etkinlik düzenlenecek.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası çerçevesinde sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler iş birliğiyle bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Etkinlik BAKAP 25 Kasım farkındalık yürüyüşü ile başlayacak

Ayrımcılığa, nefret söylemine, toplumsal cinsiyet temelli kadına yönelik şiddete karşı mücadele etmek ve dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek etkinlikler 21-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ve Başkentli kadınların katılımıyla sürdürülecek etkinliğin takvimi ise şöyle:

20 Kasım Pazartesi: Ankara’da ulusal farkındalık kampanyasının başlatılması, Atakule, Ankara Kalesi, tüm metro ve otobüslerde farkındalık çalışması TED Üniversitesi ile “Şiddetle Mücadele Yolları” Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Kadınlar Lokali saat 12.00. Kadın Güçlendirme Atölyesi Sığınmaevi 21 Kasım Salı Gölbaşı BAKAP 25 Kasım Farkındalık Yürüyüşü saat 10.00. Şiddetle Mücadele Mekanizmaların ve ABB Çalışmaları Semineri Hacettepe Üniversitesi saat 15.30 Kadınlar ile kent gezisi Beypazarı saat 15.30. 22 Kasım Çarşamba Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalık Semineri Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi saat 11.00. Şiddet Türleri ve Şiddetle Mücadele Mekanizmaları Semineri Altındağ Kadınlar Lokali saat 13.00. Flört Şiddeti Semineri Çankaya Üniversitesi saat 15.00. 23 Kasım Perşembe. Şiddetsiz İletişim Konferansı ABB Çocuk Meclisi Konferans Salonu saat 13.00. Hayaline Renk Ver Derneği ile Atölye Çalışması Sığınmaevi Cumhuriyet Kadınlar Bando Takımı Kortej Armada Alışveriş Merkezi Hayat Sokağı saat 18.00.

 İnegöl ilçesinde et lokantasında çıkan
Sıradaki Haber İnegöl’deki Lokantada ki yangın korkuttu
Reklamı Geç