DOLAR 13,50060.52%
EURO 15,34760.61%
ALTIN 799,480,49
BITCOIN 5669211,19%
İstanbul

AZ BULUTLU

13:20

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Anadolu Üniversitesi’nde ‘Kore Yemeği Atölyesi’

Anadolu Üniversitesi’nde ‘Kore Yemeği Atölyesi’

ABONE OL
Kasım 6, 2021 15:15
Anadolu Üniversitesi’nde ‘Kore Yemeği Atölyesi’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Üniversitesi ve Kore Gıda Tanıtım Enstitüsü (KFPI) işbirliği ile ikincisi düzenlenen “Kore Mutfağı Uzmanlık Eğitimi Projesi“ kapsamında “Kimbap” yapım atölye çalışması gerçekleştirildi.

Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü uygulama mutfağında gerçekleştirilen atölyeye Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve Rektör yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Sözen, Prof. Dr. Betül Demirci, Prof. Dr. İbrahim Kaya, Prof. Dr. Fatih Temizel, Anadolu Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Selami Sezgin ve Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir katılım sağladı. Katılımcılar, geleneksel Kore yemeklerinden biri olan ‘Kimbap’ hazırladılar.

Türkiye ve Kore arasındaki bağlar güçlendiriliyor

Anadolu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak sanatları öğrencileri, koordinatörlüğünü Ar. Gör. Dr. Sema Ekincek’in yaptığı “Kore Mutfağı Uzmanlık Eğitim Projesi” kapsamında Dr. F. Filiz Çiçek eğitmenliğinde Kore mutfağına ait yemekleri uygulamalı bir şekilde yapmayı öğreniyor. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü uygulama mutfağında gerçekleştirilen Kore Mutfağı dersi ve çeşitli atölyelerle öğrenciler, Kore mutfağına ait yemekleri öğrenme imkânı buluyor. Kültürler arası kaynaşma amacıyla hayata geçirilen proje ile iki ülke arasındaki bağlar güçlendiriliyor.

Projenin açılış etkinliği olan Kimbap atölyesinin ardından aynı gün içerisinde farklı bir Kore yemeği olan “Japchae” atölyesi de Anadolu Üniversitesi akademik personelleri ve öğrencilerle birlikte gerçekleştirildi.

    En az 10 karakter gerekli