Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Altınova’da fırtına hayatı olumsuz etkiledi

AYVALIK’IN ALTINOVA SAHİLİ FIRTINA VE YAĞIŞTAN NASİBİNİ ALDI

Bu haberin fotoğrafı yok

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde fırtına, ilçe merkezinin yanı sıra 23 kilometre uzaklıktaki Altınova Mahallesi’ni de vurdu.

Altınova’nın sahil kıyılarında yürüyüş yolları sular altında kalırken, sahil bandındaki balıkçı tekneleri hasar gördü. Kuvvetli fırtına ve yoğun yağışın ardından Altınova Sahil mevkiinde pek çok yazlık evin bahçesi de sular altında kaldı. Taşan deniz nedeniyle sahil bandındaki çocuk oyun park ekipmanlarının da zarar gördüğü bölgedeki pek çok yazlık işletmeye ait dükkânlarda maddi zarar oluştu. Sahil bandındaki kilit parke taşlar yerlerinden sökülürken, ekili araziler de zarar gördü.

Bölgedeki hasarı yerinde inceleyen Altınova Mahallesi’nden sorumlu Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Ethem Vardı, olumsuz hava şartları nedeniyle sahil yolunun adeta yok olduğunu söyledi. Ayvalık Belediyesi bünyesindeki tüm ekiplerin olumsuz hava şartlarından daha fazla etkilenmemesi için gece boyu mesai yaptığını belirten Vardı, “Ekiplerimiz sabahın ilk ışıklarıyla da birlikte çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. Şu anda olumsuz hava şartlarından zarar gören bölgelerimizde hummalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Umuyoruz ki yarına güzel bir günle uyanırız” diye konuştu.

YERDE YARALI HALDE BULUNAN EBABİL
Sıradaki Haber Ömrü havada geçiyor