Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Alanya Belediyesi kurslarında öğrencilere kilim dokuma dersi

PAYALLAR GÜNAY DEMİREL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ, ALANYA BELEDİYESİ’NİN AVSALLAR KURS MERKEZİ’NDE AÇTIĞI KİLİM ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİ. ATÖLYEDE ÖĞRENCİLER DOKUMA DENEYİMİ YAŞAYARAK, KİLİME DAİR BİLGİLER ALDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Payallar Günay Demirel Ortaokulu öğrencileri, Alanya Belediyesi’nin Avsallar Kurs Merkezi’nde açtığı kilim atölyesini ziyaret etti. Atölyede öğrenciler dokuma deneyimi yaşayarak, kilime dair bilgiler aldı.

İplikten kilime gidiş yolculuğunu öğrenmek için Payallar Günay Demirel Ortaokulu 7/E sınıfı öğrencileri Türkçe Öğretmeni Osman Yılmaz önderliğinde Alanya Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğinde, Avsallar Mahallesi’nde açtığı El Sanatları Atölyesi’ni ziyaret ettiler.

Öğrencilere, dokuma öğreticileri tarafından kilimle ilgili kavram ve nesneler tanıtıldı; ıstar tezgahı, kirmen ve kirkit (tarak) hakkında bilgi verildi. Bir kültür mirası olan kilimin, Türk Kültüründeki önemi hakkına bilgiler aktarılarak kilim üzerine hikayeler anlatıldı. Tezgah başına oturarak kilim dokuma deneyimi yaşayan her bir öğrenci kilim dokumayı sevdiğini ifade etti.

MÜDÜR BAŞYİĞİT: “HEM TOPLUMUN HER
Sıradaki Haber “HEM, toplumun her kesimine hitap eden eğitim programları ile önemli bir hizmet sunuyor”