Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

’Alaattin Oben (Aşık Güzini) Şiirleri Kitabı basıldı

GEÇTİĞİMİZ YIL HAYATINI KAYBEDEN ‘AŞIK GÜZİNİ’ MAHLASIYLA ŞİİRLER YAZAN ALAATTİN OBEN’İN ŞİİRLERİNİN DERLENDİĞİ ‘ALAATTİN OBEN (AŞIK GÜZİNİ) ŞİİRLERİ’ KİTABI DEVELİ BELEDİYESİ KÜLTÜR YAYINLARI TARAFINDAN BASILDI.

GEÇTİĞİMİZ YIL HAYATINI KAYBEDEN

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ’Aşık Güzini’ mahlasıyla şiirler yazan Alaattin Oben’in şiirlerinin derlendiği ’Alaattin Oben (Aşık Güzini) Şiirleri’ kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları tarafından basıldı.

Şair yönü yanı sıra yaptığı resimlerle de tanınan ve sanatın her türlüsüne destek veren Alaattin Oben’in 160 şiirinin olduğu kitabının Develi Belediyesi Kültür Yayınlarına kazandırılmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar; “Develimizin bağrından yetişmiş ve ’Âşık Güzini’ mahlasıyla âşıklık geleneğini ilçemizde en güzel şekilde temsil etmiş olan merhum Alaattin Oben Ağabeyin Develi’nin bütün zenginliklerini dillendirdiği şiirlerini derlediği bu kitap şiir severlere ve Develi üzerine araştırma yapacak olanlara önemli bir kaynak eser özelliği taşımaktadır. Develimizin mutfağından, Saray Halı’ya; Erciyes’ten, Seyrânî’den ilçemizin tanınmış simalarına kadar tarihi arka planı da göz önüne alınarak yazılmış bu şiir kitabı Develimizin her alandaki güzelliğine kayıt düşmesi anlamında büyük bir kıymet taşımaktadır. Bu kitabın yayın hayatına kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken, Alaattin Oben Ağabeyimizi bir kez daha rahmet ve şükranla yad ediyorum” açıklamalarında bulundu.