Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray’da şiddetli fırtına ağaçları söktü, tabelaları devirdi, çatıları uçurdu

AKSARAY’DA DÜN GECE BAŞLAYAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN YERİNİ FIRTINAYA BIRAKTI. FIRTINA NEDENİ İLE ŞEHİR GENELİNDE AĞAÇLAR YERİNDEN SÖKÜLDÜ, ÇATILAR UÇTU, TABELALAR DEVRİLDİ. ŞANS ESERİ YARALANAN OLMAZKEN KARAYOLLARINDA DA FIRTINANIN ETKİSİYLE OLUŞAN TOZ BULUTU NEDENİYLE GÖRÜŞ MESAFESİ YER YER 20 METREYE KADAR DÜŞTÜ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Aksaray’da dün gece etkisini gösteren kuvvetli rüzgar yerini fırtınaya bıraktı. Fırtına nedeni ile şehir genelinde ağaçlar yerinden söküldü, çatılar uçtu, tabelalar devrildi. Şans eseri yaralanan olmazken karayollarında da fırtınanın etkisiyle oluşan toz bulutu nedeniyle görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü.

Aksaray’da dün gece başlayan şiddetli rüzgar yerini fırtınaya bıraktı. Şehir genelinde etkili olan fırtına nedeniyle ağaçlar yerinden söküldü, sokak aydınlatma direkleri ve tabelalar devrildi. Bazı köylerde ise mandıraların çatıları uçtu. Aksaray Üniversitesi girişinde bulunan üniversitenin tabelası da yerinden koparak yola devrilirken, üniversiteye ait direkteki bayrakla fırtınanın etkisiyle yırtıldı. Bazı ağaçlar araçların üzerine devrilirken, araçlarda maddi hasar oluştu. Aksaray Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde temizlik ve güvenlik çalışması yaptı. Yola devrilen aydınlatma direkleri de görevliler tarafından kaldırıldı. Savrulan ağaç dalları fırtınanın etkisini gözler önüne sererken şans eseri yaralanan olmadı. Karayollarında ise fırtınanın etkisiyle oluşan toz bulutu yer yer görüş mesafesini 20 metreye kadar düşürdü. Saatte 70 ile 90 kilometre hıza kadar çıkan fırtına nedeniyle şehir genelinde de toz bulutu hakim oldu.

ELAZIĞ’DA YİYECEK ARAYAN DOMUZ SÜRÜSÜ
Sıradaki Haber Elazığ’da yiyecek arayan domuz sürüsü kamerada