Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akdeniz’de yollar, parklar ve spor tesisleri yenileniyor

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ BELEDİYESİ, MAHALLELERDE ASFALT YAMA, KALDIRIM, KİLİT TAŞI VE KARO TADİLATI HİZMETİ İLE BİRLİKTE BELEDİYEYE AİT PARK VE SPOR TESİSLERİNE YÖNELİK BAKIM, ONARIM VE YENİLEME ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

MERSİN'İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, mahallelerde asfalt yama, kaldırım, kilit taşı ve karo tadilatı hizmeti ile birlikte belediyeye ait park ve spor tesislerine yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Karaduvar Mahallesinin kimi sokaklarında asfalt yama çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahalledeki parkın çevresinde kaldırım tamiratı, sahil boyundaki parkta da bank, kamelya, demir aksamı, bordür taşları ve basketbol saha çevre tel ve direkleri boyama çalışması gerçekleştirdi. Bahçe, Barış, Yeni Mahalle, Gündoğdu ve Güneş mahallelerinde, zamanla zarar gören sokaklarda kilit taşı, kaldırım ve karo tamiratı çalışması yapan ekipler, Seyfi Ali Türkoğlu Spor Sahasının soyunma odalarının da onarımını gerçekleştirirken, Karacailyas Futbol Sahasına da 2 adet bayrak direği montajı yaptı. Evci Mahallesi Muhtarlık binasının çevresini kilitli parke taşları ile döşeyen ekipler, muhtarlığın yanına yeni beton dökerek çevreyi düzenledi.

Öte yandan Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belediye envanterinde bulunan çeşitli araç, gereç ve iş makinelerinin tamir, kaynak ve bakım işlerinin yanı sıra, belediyeye bağlı birimlerin mobilya malzemelerini de üreterek tasarruf ediyor, böylelikle kurumu ciddi bir maliyet kaleminden de kurtarıyor.