Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akdeniz’de sokak ve kaldırımlar yenilendi

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE İLÇEDE YÜRÜTÜLEN SICAK ASFALT SERİMİ, KALDIRIM VE BORDÜR YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. AKDENİZ’İN KIRSAL YERLEŞİM YERLERİNDEN HUZURKENT’TE DE KÖSELERLİ MAHALLESİ FATİH SOKAK’TA KALDIRIM SÖKÜM ÇALIŞMASININ TAMAMLANMASININ ARDINDAN SOKAĞIN BORDÜR TAŞLARI YENİLENDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilçede yürütülen sıcak asfalt serimi, kaldırım ve bordür yenileme çalışmaları sürüyor. Akdeniz’in kırsal yerleşim yerlerinden Huzurkent’te de Köselerli Mahallesi Fatih Sokak’ta kaldırım söküm çalışmasının tamamlanmasının ardından sokağın bordür taşları yenilendi.

Kırsal mahallelerin tarla ve bahçe yollarını soğuk asfalt ile yenileyen Akdeniz Belediyesi, kırsal mahallelerle birlikte, merkez mahallerin sokaklarına da sıcak asfalt sermeye, ömrünü tamamlamış kaldırımları, parke taşları ve bordürleri yenilemeye devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün hazırladığı çalışma programı kapsamında gerek merkez, gerekse de kırsal mahallerde ihtiyaç duyan yol ve sokaklarda sıcak asfalt seriminin yanı sıra, kaldırım yenileme çalışmaları da hız kazandı. Yeni Mahalle 5308, 5309 ve 5310 numaralı sokaklarda bulunan ve zaman içinde ömrünü tamamlayan veya yer yer zarar gören kilitli parke taşları, iş makineleri desteğiyle yerinden sökülerek sıcak asfalt öncesi sokakta düzenleme çalışmaları başladı. Sıcak asfaltın ardından bu sokakların kaldırımları da tekrar yenilenecek.

Öte yandan, Karaduvar Mahallesi’nin muhtelif sokaklarında asfalt yama çalışması da geçekleştiren ekipler, Güneş ve Siteler mahallelerinin sokaklarında da kilitli parke taşı ve kaldırım tamiratı gerçekleştirdi.

NESLİ TEHLİKE ALTINDA OLAN 'ARAP
Sıradaki Haber Nesli tehlike altında olan ’Arap Tavşanı’ Niğde’de kayda alındı