Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akdeniz Belediyesinin sağladığı eğitim desteğinde başvuru süreci uzatıldı

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ BELEDİYESİNİN, ÜNİVERSİTELERİN 2 YILLIK BÖLÜM KAZANAN ÖĞRENCİLERE 3 BİN TL, 4 YIL VE ÜSTÜ BÖLÜM KAZANAN ÖĞRENCİLERE SAĞLAYACAĞI 5 BİN TL TUTARINDAKİ EĞİTİM DESTEĞİ İÇİN BAŞVURU SÜRECİ UZATILDI. EĞİTİM DESTEĞİNDEN FAYDALANMAK İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 18 EKİM 2023 ÇARŞAMBA GÜNÜ OLARAK GÜNCELLENDİ.

MERSİN'İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinin, üniversitelerin 2 yıllık bölüm kazanan öğrencilere 3 bin TL, 4 yıl ve üstü bölüm kazanan öğrencilere sağlayacağı 5 bin TL tutarındaki eğitim desteği için başvuru süreci uzatıldı. Eğitim desteğinden faydalanmak için son başvuru tarihi 18 Ekim 2023 Çarşamba günü olarak güncellendi.

Akdeniz Belediye Meclisi’nin oybirliği ile aldığı bir kararla, Akdeniz ilçesi sınırlarında ikamet eden ve 2023 YKS sonucuyla üniversiteye yerleşen lisans ve önlisans öğrencileri için sağladığı eğitim desteği başvurularında süreç uzatıldı. Bu yıl, üniversitelerin 2 yıllık bölümlerini kazanan öğrencilere 3 bin TL, 4 ve üstü bölüm kazana öğrencilere de 5 bin TL sağlanacak. Eğitim desteğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenci belgesi ve ailesinin tarihçeli yerleşim yeri belgesi ile 18 Ekim 2023 Çarşamba gününe dek merkez hizmet binası veya Sosyal Yardım İşler Müdürlüğüne başvurması gerekiyor. Dileyen öğrenciler ’03243366583’, ’03243360310’ veya ’05527690802’ numaralı telefonlar üzerinden de bilgi alabilir.

Akdeniz Belediyesinin bu yıl sağlayacağı eğitim desteğinden faydalanmak için gereken şartlar ise şöyle sıralanıyor:

“2023 YKS sonucu ile üniversiteye yerleşmiş olmak, ön lisans veya lisans öğrencisi olması, ailesinin Akdeniz ilçesinde ikamet ediyor olması, devlet üniversitesinde okuyor olmak, vakıf üniversitelerinde veya KKTC’de bulunan vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu okuyor olmak.”