Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akbank, sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisini yeniledi

BANKANIN TAMAMLADIĞI SENDİKASYON KREDİSİYLE İLGİLİ OLARAK AÇIKLAMALARDA BULUNAN GENEL MÜDÜR KAAN GÜR, “KÜRESEL EKONOMİDEKİ ZORLUKLARA RAĞMEN SENDİKASYON KREDİMİZİ HEDEFİMİZİN ÜZERİNDE 600 MİLYON DOLARI KARŞILIĞI TUTARLA YÜZDE 146 ORANINDA YENİLEDİK. İŞLEMİMİZE KATILAN VE DESTEK VEREN TÜM YATIRIMCILARA VE MUHABİR BANKALARA TEŞEKKÜR EDERİZ” DEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Akbank yenilediği sendikasyon kredisiyle Türk ekonomisine 600 milyon dolar destek sağladı. 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti SOFR+ yüzde 3,50 ve Euribor+ yüzde 3,25 olarak gerçekleşti.

Akbank, sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisini yeniledi. Banka yenilediği sendikasyon kredisiyle Türk ekonomisine 600 milyon dolar destek sağladı. 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti SOFR+ yüzde 3,50 ve Euribor+ yüzde 3,25 olarak gerçekleşti. Bankanın sürdürülebilirlik performansı kriterleri ekleyerek gerçekleştirdiği bu işlemine, 13 yeni bankanın katılımıyla toplam 18 ülkeden 36 banka katıldı.

Bankanın tamamladığı sendikasyon kredisiyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Genel Müdür Kaan Gür, “Küresel ekonomideki zorluklara rağmen sendikasyon kredimizi hedefimizin üzerinde 600 milyon doları karşılığı tutarla yüzde 146 oranında yeniledik. İşlemimize katılan ve destek veren tüm yatırımcılara ve muhabir bankalara teşekkür ederiz” dedi.

“Geçmiş sendikasyon kredilerimizde olduğu gibi bu işlemimizde de sürdürülebilirlik (ESG) performans kriterlerimizi yüksek seviyede tutmaya devam ediyoruz”

Bankanın sendikasyon işlemlerinde sürdürülebilirlik performans kriterlerini yüksek seviyelerde tutarak ESG standartlarını takip ettiğine dikkat çeken Kurumsal ve Yatırım Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, “Sürdürülebilirlik stratejimize bağlılığımızı sendikasyon işlemlerimizle de göstermeye devam ediyoruz. Önceki kredimize göre 75 baz puan maliyet indirimi ve yüzde 168 rekor talebe rağmen sınırlı tutarda kullandığımız sendikasyon kredimize gösterilen ilgi ve katılım oranı, Türk bankacılık sektöründe Akbank’ın Sürdürülebilirlik alanında sektöre öncülük eden kurum olduğunu yeniden teyit eder nitelikte. Bu alanda sektörümüze öncülük eden çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

HOPA BELEDİYESİ SOKAK KÖPEKLERİNİN KISIRLAŞTIRMA,
Sıradaki Haber Hopa Belediyesi’nden sokak hayvanlarına kısırlaştırma, küpelenme ve mikroçip