Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti Manisa Teşkilatında temayül heyecanı

TÜM YURT GENELİNDE OLDUĞU GİBİ AK PARTİ MANİSA İL TEŞKİLATINDA DA TEMAYÜL HEYECANI YAŞANDI. TEMAYÜL YOKLAMASINA KATILAN AK PARTİ BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖMER İLERİ, “2024 YEREL SEÇİMLERİNDE TÜRKİYE YÜZYILINA YAKIŞIR ŞEHİRLERİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİ HALKIMIZLA TEKRAR BULUŞTURMAK NOKTASINDA SON DERECE KARARLIYIZ. ELİMİZDEN GELEN EN BÜYÜK ÇABAYLA BU İSTİKAMETLE ÇALIŞIYOR OLACAĞIZ.” DEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Tüm yurt genelinde olduğu gibi AK Parti Manisa İl Teşkilatında da temayül heyecanı yaşandı. Temayül yoklamasına katılan AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, “2024 yerel seçimlerinde Türkiye yüzyılına yakışır şehirleri hayata geçirmek için AK Parti belediyeciliğini halkımızla tekrar buluşturmak noktasında son derece kararlıyız. Elimizden gelen en büyük çabayla bu istikametle çalışıyor olacağız.” dedi.

Manisa’da AK Parti’de belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik temayül yoklaması, Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerde ilçelerinden belediye başkan adayı olmak isteyenler spor salonunun önünde partilileri tek tek karşıladı. Sabah saat 10.00’da başlayan oy kullanma işlemi 16.00’da sona erdi. Spor salonunda kurulan özel alanlarda partililer e-temayül uygulamasıyla oylarını kullandı. Temayül yoklamasında yaklaşık 3 bin delege, 63 belediye başkan aday adayı için oy kullandı. 2019 yılındaki yerel seçimlerde ittifak ile MHP’nin adayının gösterildiği Manisa Büyükşehir Belediye başkanlığı konusunda ise partililere temayül yoklaması ile ‘Büyükşehir adaylığında kimin ismini görmek istersiniz’ sorusu da yönlendirildi.

Spor salonundaki temayül yoklamasına delegeler büyük ilgi gösterdi. Temayül yoklamasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, AK Parti MKYK Üyesi Ensar Topçu, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Aydoğan Ahıkan, Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Kadın Kolları MKYK Üyesi Tülay Beşkonak Özçay, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Orkun Güzel katıldı. Oylama sırasında tarafsızlığın korunması için komisyon üyesi olacak milletvekillerinin, kendi seçim çevreleri veya memleketlerinde görevlendirilmemesine özen gösterildi.

Temayül yoklamasına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, “Türkiye genelinde teşkilat temayül yoklamalarımızı hayata geçiriyoruz. 81 ilde 160 binden fazla delegemiz tercihlerini belirtmek üzere temayül yoklamasına katıldı. Temayül yoklamaları teşkilat kültürümüzün önemli bir parçası. Teşkilat olarak istişareye çok önem veriyoruz. 2024 yerel seçimlerinde Türkiye yüzyılına yakışır şehirleri hayata geçirmek için AK Parti belediyeciliğini halkımızla tekrar buluşturmak noktasında son derece kararlıyız. Elimizden gelen en büyük çabayla bu istikametle çalışıyor olacağız. Sistematik ve düzenli bir süreci hayata geçiriyoruz. Büyük bir sükûnet içerisinde delegelerimiz kararlılıkla buraya geldiler, tercilerini belirttiler. Teknolojinin son imkanlarını da kullanarak bu süreç sonucu ortaya çıkan değerlendirmeleri ilerleyen aşamalarda hesaba katıyor olacağız” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı İleri, Manisa’da 63 belediye başkan aday adayının yarıştığını ve 3 bine yakın delegenin oy kullanacağını söyledi. İleri, “Önemli ölçüde katılımı sağladık. Genel merkezimizle de e- temayülün sonuçları anında belirlenmiş olacak. Bundan sonraki aşama gidişata göre devam edecektir” dedi.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
Sıradaki Haber AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz , Kars’ta basınla buluştu