Ahmet Davutoğlu’ndan Nusaybin’li Aileye Telefon

 Ahmet Davutoğlu’ndan Nusaybin’li Aileye Telefon

Gelecek Partisi Genel Başkanı E. Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde Mardin’in Nusaybin ilçesinde, taş atılması gerekçesi ile polisin havaya ateş açması ve bir çocuğu zorla zırhlı arabanın yanına götürülmesi olayı üzerine, çocuğun babası Mehmet Erdal’ı telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Davutoğlu, 24 Nisan günü yaşanan olayda, büyük korku yaşayan küçük çocuğun ailesi ile görüşerek, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu, telefon görüşmesinde, baba Erdal’a “Bizim için en önemli konu çocuklarımız. Hiçbir çocuğumuzu bir diğerinden ayrı görmüyor ve geleceği onlar için inşa ederken, onların da bizim geleceğimiz olduğunu biliyoruz” dedi.

Baba Mehmet Erdal’da, Davutoğlu’na telefonu için teşekkür ederken, çocuğunun olaydan çok etkilendiğini ve birkaç gün sürekli korktuğunu ifade etti. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu da küçük çocuğun annesi ile konuştu. Sare Davutoğlu, telefon görüşmesinde, çocukların yarınlarında travmalara sebep olabilecek tutumlardan, uzak durulması gerektiğini vurgulayarak, annenin, anneler gününü tebrik etti.

Ne olmuştu?

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Mardin’in Nusaybin ilçesinde 24 Nisan’da yaşanan olayda, polisin havaya ateş ettiği ve “kaçma lan” diye bağırdığı duyuldu. Zihinsel engelli olduğu öğrenilen 8 yaşındaki B.E. olay yerine yakın bir binanın girişine saklanmaya çalıştı. Elinde tabancayla 8 yaşındaki B.E.’nin üzerine giden polis, elbisesinden tutarak polis aracına doğru götürdü.

Mahalle sakinlerinin, B.E.’nin zihinsel engelli olduğunu söylemesine rağmen polis, çocuğu polis aracına  doğru götürdü.

B.E.’nin annesi de çocuğun olaydan sonra saatlerce titrediğini ve çok korktuğunu söyledi.

Olayın sosyal medyada yayınlanmasının ardından Nusaybin Kaymakamlığı da bir açıklama yayınlayarak, polis memurunun görevden el çektirildiği ve olay hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisini verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın