Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ahlat Devlet Hastanesi’nde ilk kez endoskopik sinüs ameliyatı yapıldı

BİTLİS’İN AHLAT İLÇE DEVLET HASTANESİ’NDE KBB UZMANI OP DR. ERGİN EROĞLU TARAFINDAN İLK DEFA ENDOSKOPİK SİNÜS CERRAHİSİ AMELİYATI YAPILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bitlis’in Ahlat ilçe Devlet Hastanesi’nde KBB uzmanı Op Dr. Ergin Eroğlu tarafından ilk defa endoskopik sinüs cerrahisi ameliyatı yapıldı.

Uzun yıllardır burun tıkanıklığı şikayeti ile Ahlat Devlet Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Polikliniği’ne başvuran 56 yaşındaki erkek hasta yapılan endoskopik sinüs cerrahisi ameliyatı ile sağlığına kavuştu. Endoskopik sinüs cerrahisi, endoskop yardımıyla burundaki sinüslere yapılan cerrahi müdahaleler olduğunu belirten Ahlat Devlet Hastanesi KBB Uzmanı Op. Dr. Ergin Eroğlu, “Endoskop yardımıyla ulaşılması güç yerlere kolayca ulaşarak o bölgeden net görüntü alınıp endoskopik sinüs cerrahisi daha kolay gerçekleşir. Bu yöntem ile de ilk kez Ahlat Devlet Hastanesi’nde bu ameliyatı gerçekleştirdik. Hastamız bize geldiğinde uzun süredir nefes almakta güçlük çektiğini, son 6 senedir de her iki burun deliğinin tıkalı olduğunu belirtti. Yaptığımız tetkik ve görüntüleme sonucu kronik sinüzit ve tüm nazal pasajı dolduran nazal polip mevcuttu. Bu kapsamda hastamıza endoskopik sinüs cerrahisi işlemini yaptık. Ameliyat sonrası 1 gün hastanemizde izledikten sonra tekrar kontrole gelmek üzere şifa ile taburcu ettik” dedi.

KONYA’NIN KULU İLÇESİNDE YENİ DOĞAN
Sıradaki Haber Kulu’da ambulans helikopter yeni doğan bebek için kalktı