Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ağrı’da öğretmenlere liderlik eğitimi

AĞRI’DA, ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ GELİŞİMLERİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI (ÖRAV) TARAFINDAN “ÖĞRENEN LİDER ÖĞRETMEN” ADLI EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ağrı’da öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından

“Öğrenen Lider Öğretmen” adlı eğitim programı düzenlendi.

Eğitim programı, 14-15 Ekim ve 21-22 Ekim tarihlerinde Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi’nde 180 öğretmenin katılımıyla gerçekleşti. ÖRAV eğitmenleri, öğretmenlere etkili iletişim, dirençle başetme, takımı yönetme ve davranış liderliği gibi konularda teorik ve uygulamalı olarak bilgi verdi.

Eğitim programının sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, öğretmenlerin bir ülkenin geleceğini şekillendirdiğini belirterek, “Öğretmenlik mesleği bizim için en güzel tercihtir. Öğretmenlik mesleği ile bu ülkeye hizmet ediyoruz. Öğretmenlerimize sadece akademik, sosyal ve sanatsal bilgiyi değil, aynı zamanda bu ülkenin temel değerlerini de vermeliyiz. Eğitim dünyası sürekli değişiyor ve gelişiyor. Bizler de bu süreci yakından izleyerek kendimizi güncel tutmalıyız. Bu tür gönüllü çalışmalar ile eğitimcilerimiz aldıkları güzel bilgileri okullarında öğrencileri ve meslektaşları ile paylaşıyorlar. Bu çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Eğitime katılan öğretmenlerden Harun Ulutaş, kursun çok yararlı olduğunu ifade ederek, “Özellikle sınıf yönetimi, problemli davranışlar ve olumlu davranışların pekiştirilmesi konularında çok şey öğrendim. Kursun bize çok katkısı oldu. Bize bu fırsatı sunan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve ÖRAV eğitmenlerine teşekkür ederim” dedi.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MANİSA CELAL
Sıradaki Haber Üniversitesi öğrencileri için ücretsiz ring seferleri başladı