Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyonkarahisar’da ‘Kış Tedbirleri’ toplantısı

AFYONKARAHİSAR’DA YOĞUN KAR YAĞIŞI VE DON KAPSAMLI METEOROLOJİK UYARILARDA, BEKLENEN OLAYLARIN ÖNCESİNDE MUHTEMEL CAN VE MAL KAYIPLARININ ÖNLENMESİ VE AZALTILMASI AMACIYLA ‘KIŞ TEDBİRLERİ’ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılarda, beklenen olayların öncesinde muhtemel can ve mal kayıplarının önlenmesi ve azaltılması amacıyla ‘Kış Tedbirleri’ toplantısı gerçekleştirildi.

2023-2024 Kış Tedbirleri toplantısı Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kaymakamlar ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları yetkililerinin katılımıyla yapıldı. Yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılarda, beklenen olayların öncesinde muhtemel can ve mal kayıplarının önlenmesi ve azaltılması, müdahale çalışmalarının daha etkin ve verimli yapılabilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde karla mücadele kapsamında alınacak tedbirler görüşüldü. Kış mevsiminin etkisini iyiden iyiye hissettirdiğini kaydeden Vali Yiğitbaşı, yaşanabilecek olumsuzlukların en aza indirilmesi ve vatandaşların kışı sorunsuz geçirmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliği içerisinde çalışacağını söyledi.

1 Aralık itibariyle başlayacak olan kış lastiği uygulamasını hatırlatan ve kış lastiği kullanımın önemine dikkat çeken Vali Yiğitbaşı, “Uyacağımız her kural bizleri hem hayata hem de sevdiklerimize bağlıyor. Tüm vatandaşlarımızdan önemle ricada bulunuyoruz. Lütfen kış ekipmanlarını araçlarımızdan ayırmayalım. Tüm kurumlarımız vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için elinden gelen gayreti gösteriyor. Ancak vatandaşlarımızın da bireysel önlemlerini almaları önem arz ediyor” dedi.

NAZİLLİ BELEDİYESİ EKİPLERİ, YILDIZTEPE MAHALLESİ
Sıradaki Haber Nazilli Belediyesi Yıldıztepe Mahallesi’ndeki yol çalışmalarını tammalıyor