Afganistan’da Eski Polis Şefi Taliban’a Katıldı

 Afganistan’da Eski Polis Şefi Taliban’a Katıldı

Afganistan İçişleri Bakanlığı, ülkenin batısındaki Farah vilayetinde eski bir polis şefinin Taliban Hareketi’ne katıldığını açıkladı.

Bakanlık, Farah vilayetinde 2002-2004 yılları arasında polis şefi olarak görev yapan General Abdulcelil Bahtavar’ın Taliban militanlarına katıldığını belirterek, emekli bir generalin Afgan halkı ile barış yapılmasına muhalif olan militanlara katılmasının üzücü olduğunu vurguladı.

Bölge Konseyi üyesi Dadullah Ganah ise konuya ilişkin DPA’ya verdiği demeçte, Bahtavar’ın yıllarca Taliban kontrolü altında olan vilayetin Bala Buluk bölgesindeki militanlara katıldığını söyledi.

Taliban Hareketi de DPA’ya yaptığı açıklamada, Bahtavar’ın birkaç arkadaşı ile birlikte kendilerine katıldığını ve sıcak bir şekilde karşılandıklarını bildirdi.

Bahtavar’ın Farah vilayeti Vali Yardımcısı olan oğlu Mesud, DPA’ya verdiği demeçte babasının Taliban’a katıldığını şiddetle reddederek, eski polis şefinin bölgede etkili bir kişi olduğunu ve sadece oradaki insanları ziyaret ettiğini savundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın