Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AFAD, minik kalplere afet bilinci aşılıyor

SAKARYA AFAD EKİPLERİ TARAFINDAN MİNİK KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AFET BİLİNCİ AŞILANIYOR. MİNİKLERE VERİLEN ‘AFET FARKINDALIK’ EĞİTİMİNDE, AFET ÖNCESİ-SIRASI-SONRASINDA DOĞRU DAVRANIŞLAR, AFET VE ACİL DURUM ÇANTASININ İÇERİĞİ, ÇÖK-KAPAN-TUTUN PRENSİBİ VE TAHLİYE TATBİKATLARI DETAYLI BİR ŞEKİLDE ANLATILDI.

SAKARYA AFAD EKİPLERİ TARAFINDAN

Sakarya AFAD ekipleri tarafından minik Kur’an Kursu öğrencilerine afet bilinci aşılanıyor. Miniklere verilen ‘Afet Farkındalık’ eğitiminde, afet öncesi-sırası-sonrasında doğru davranışlar, afet ve acil durum çantasının içeriği, çök-kapan-tutun prensibi ve tahliye tatbikatları detaylı bir şekilde anlatıldı.

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, ihtimal dahilinde olan afetler için şehir genelinde eğitimlerini sürdürüyor. Bu çerçevede şehirdeki Kur’an Kursu öğrencilerine ‘Afet Farkındalık’ eğitimleri veriliyor. 4-6 yaş arası miniklere verilen eğitimlerde; afet öncesi-sırası-sonrasında doğru davranışlar, afet ve acil durum çantasının içeriği, çök-kapan-tutun prensibi ve tahliye tatbikatları detaylı bir şekilde anlatıldı. Ayrıca, afet ve acil durum çantası içeriği, yangın söndürme cihazları kullanımı gibi konularda bilinçlendirme yapıldı. Eğitimin sonunda, deprem tahliye tatbikatı da yapılarak miniklere afet bilinci aşılandı.