Adana’da IŞİD Operasyonu: 4 Gözaltı

 Adana’da IŞİD Operasyonu: 4 Gözaltı

Adana’da IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda 4 şüpheli yakalanarak, gözaltına alındı. Şüphelilerden Muhammed Al A.’nın yurda ‘gazeteci’ gibi girip topladığı istihbaratı örgütüne aktardığı öne sürüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasında, IŞİD´in sözde istihbaratçısı ve savaşçısı olduğu öne sürülen 5 şüphelinin Adana´da faaliyet yürüttüğü tespit edildi. Şüphelilerin belirlenen adreslerine özel harekat polislerinin desteğiyle 1 Temmuz sabahı, şafak vakti operasyon düzenlendi.

Operasyonda, Halid El Ö., Humeydi El A., Muhammed Al A. ve İmad Ajil İ. gözaltına alınırken, 1 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen şüphelilerden Muhammed Al A.´nın, IŞİD’in dağılma sürecinde Cezayir´e kaçtığı, ardından da kaçak yollarla ‘gazeteci’ gibi Türkiye´ye girdiği tespit edildi. Muhammed Al A.´nın, Türkiye ile ilgili topladığı istihbaratları IŞİD’e aktardığı öne sürüldü.

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Muhammed Al A. ve İmad Ajil İ., savcılık tarafından ifadeleri alındıktan sonra sınır dışı edildi. ,

Halid El Ö., yurt dışına çıkış yasağı getirilerek, ev hapsine çarptırıldı. Humeydi El A. ise yurt dışı çıkış yasağı ile serbest bırakıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın