Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“7 Bela Taner” cinayetinde yaralanan “Bobi”ye mahalleli sahip çıktı

BEYOĞLU TARLABAŞI BULVARI’NDA “7 BELA TANER” LAKAPLI ŞAHSIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ SİLAHLI ÇATIŞMA ESNASINDA MAHALLE SAKİNLERİNİN BESLEDİĞİ ‘BOBİ’ İSİMLİ KÖPEK DE BACAĞINA İSABET EDEN MERMİ SONUCUNDA YARALANDI.

BEYOĞLU TARLABAŞI BULVARI’NDA “7

Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı’nda “7 Bela Taner” lakaplı şahsın öldürüldüğü silahlı çatışma esnasında mahalle sakinlerinin beslediği ‘Bobi’ isimli köpek de bacağına isabet eden mermi sonucunda yaralandı. Üç zorlu ameliyat geçiren ‘Bobi’ günler sonra mahalle sakinlerine ve yuvasına kavuştu. Yaşananların ardından mahalle sakinleri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne dikkat çekmek adına ‘Bobi’ isimli köpeğe yuva ararken silahlanmaya da ‘hayır’ dedi.

Beyoğlu Dolapdere’de önceki ay saat 02.00 sıralarında meydana gelen olayda, motosikletli saldırganlar içlerinde “7 Bela Taner” lakaplı kişinin de olduğu yol kenarında bekleyen iki kişiye silahlı saldırı düzenlemişti. Çıkan çatışma esnasında mermilerden birisi de mahallelinin beslediği ‘Bobi’ isimli köpeğe isabet etti. Mahalle sakinlerinin çabasıyla üç kez zorlu ameliyattan geçen ‘Bobi’, tekrar mutlu olduğu mahallesine geri döndü. Halen yürümekte zorluk çeken ve yardıma ihtiyacı olan ‘Bobi’’ye mahalle sakinleri bakmaya devam ediyor. Mahalle sakinleri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne dikkat çekmek için ‘Bobi’ isimli köpeğe yuva ararken aynı zamanda silahlanmanın sadece insanlara değil, hayvanlara da ciddi zararlar vermesinden dolayı ‘silahlanmaya hayır’ dedi.

“Şu anda zor yürüyor”

Olay hakkında konuşan aktivist Şerif Macit, “Yaklaşık 2 ay önce çatışmaya giren şahıslar tarafından semtimizin köpeği olan ‘Bobi’ vuruldu. Kendisi şu anda zor yürüyor. Mahalle esnafı elinden geldiğince destek oluyor ama bizim kendisine bir barınak yapılması ve yürümesinden kaynaklı sıkıntıların oluşturduğu rahatsızlıkların tedavi edilmesi ricamız var” dedi.