“150 Yıllık Tarihi Olan Kızılay’ın, Yandaşlara Kaynak aktarmak için Naylon Bağış Kurumuna Dönüştü”

 “150 Yıllık Tarihi Olan Kızılay’ın, Yandaşlara Kaynak aktarmak için Naylon Bağış Kurumuna Dönüştü”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda, Suriye ordusunun Rusya ile el ele vererek İdlib’deki gözlem noktalarına saldırılarda bulunduğunu söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saldırıyı “Orta Doğu’da oynanan çirkin bir satrancın yeni hamleleri” olarak değerlendirerek, “Türk yurdu, dahili ve harici bedhahların tüm gayretlerine rağmen ayakta kalmaya devam edecek. Şehitlerimiz var. Ordumuz teyakkuzda. Cenazelerimizi kaldıracağız. Mehmedimize moral vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Ukrayna’ya 200 milyon liralık askeri yardım yapacağının açıklandığını anımsatan Akşener, şöyle konuştu:

“Aynı günün gecesi, Ukrayna’yla Kırım’ın işgali nedeniyle sorunlu olan Rusya’nın kontrolündeki Suriye ordusu, Türk askerini hedef alıyor. Üstelik Rusya, pişkinlik edip ‘Türkiye bize çalışmalarıyla ilgili bilgi vermedi’ diyor. Sayın Erdoğan da bu acı tabloya rağmen seyahatini iptal etmeyip Ukrayna’ya gidiyor. Gelişmelerden memnun musun Sayın Erdoğan?
Şimdi sana ve hükümetine düşen görev açık ve nettir. Gök kubbeyi Mehmedimizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın. Devlet aklı ile ve bir kez olsun iç politika hesapları yapmadan hareket edip Türk milletinin ve Türk devletinin gücünü gösterin. ‘O ne der, bu ne yapar?’ demeyin. Bir an önce ve tereddütsüz gerekeni yapın.”

Akşener, Elazığ depremine de değinerek, Türk milletinin hür türlü acı ve sıkıntılara karşı vakur duruşunu bozmadığını, ülkesine ve devletine olan inancında zerre kadar taviz vermediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, deprem vergileri konusunda, “Harcanması gereken yere harcadık. Bundan sonra da bu tür şeylerin hesabını vermeye zamanımız yok” dediğini ifade eden Meral Akşener, şu değerlendirmede bulundu:

“Sözüm ona gereken yere harcamışlar. Gereken yerin neresi olduğu belli değil. Ama belli ki Elazığ’a harcamaya gerek duymamışlar. Elazığ’da şu ana kadar incelenen 14 bin binadan bin 800’ü için yıkım kararı çıktı. 78 bin bina incelenecek. Kim bilir, yıkılacak bina sayısı kaça çıkacak? Allah aşkına, bu kadar mı emanet yaşıyoruz?

İktidarlar babasının parasını değil, milletin parasını harcar. O yüzden, her kuruşun hesabını vermek zorundadırlar. Buna zaman ayırmak zorundadırlar. Devleti yönetenler, milyarlarca liranın nereye gittiği sorulduğunda vatandaşına atarlanmaz. Oturur, kuruşu kuruşuna hesabını verir. ‘Yüzüm pak, alnım ak’ der. Ne var ki bugün Türkiye’yi yönetenlere bu haklı soruyu sorduğunuzda, bırakın hakkınız olan cevabı almayı, üstüne bir de azar işitiyorsunuz.”

Kızılay’a yapılan bağış ve yardımlara ilişkin tartışmaları hatırlatan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “150 yıllık tarihi olan Kızılay’ın, yandaşlara kaynak aktarmak için kullanılan bir naylon bağış kurumuna dönüştüğünü” ileri sürdü.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın