Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

1050 KONUTLARA SON NOKTA

Mehmet Hanefi YILDIRIM/ Allah

Mehmet Hanefi YILDIRIM/

Allah korusun Bursa da meydana gelebilecek en küçük bir depremde yıkılma ihtimali yüksek olan ve yapılan incelemelerde oturulamaz raporu verilen 1050 konutların sahipleri yıllardır diken üstünde oturuyor.

1980 li yıllarda 42 hektar alanda zemin+ beş kat olarak inşa edilen 2 bin 290 konuttan oluşan, yaklaşık on bin kişinin oturduğu 1050 konutların sahipleri “tabutlarda yaşıyoruz. Kendimizi düşündüğümüz yok, evlatlarımızı göz göre göre ölüme götürüyoruz” diyerek feryat ediyor, çaresizliklerini dile getiriyor.

Bu feryatları yüreğinde hisseden, adeta “kanayan bir yara gördüm mü yanar yüreğim” dercesine, sorumluluk duygusu ile hareket eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konunun çözümü için Ankara Bursa arası mekik dokudu.

Birkaç kez konut sahiplerinin görüşlerini ve düşüncelerini alan anketler yaptırdı. Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı ile görüşmeler yaptı, gerekli izinleri aldı.

Ve nihayet geçtiğimiz gün konut sahipleri ile bir toplantı yaptı.

420 dönümlük alanda, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Konut sahiplerinden çok fazla bir meblağ alınmaması ve mağdur edilmemeleri için görüşmeler yapan, ilgili yerlerle istişare eden Aktaş, projenin zemin+7 kat yapılması için meclisten karar çıkarttı.

Bu proje küçümsenecek bir proje değildir.

İnsan hayatını merkeze alan projenin, uzun uğraşlardan sonra bu noktaya gelmesinde gayret ve çabaları olan Alinur Aktaş ı yürekten kutluyorum. 

Şimdi top konut sahiplerinde.