Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” fotoğraf sergisi açıldı

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN CUMHURİYETİN 100. YILI MÜNASEBETİYLE 81 İL VE 16 ŞEHİR HASTANESİNDE EŞ ZAMANLI GERÇEKLEŞTİRİLEN “100 YILDIR AYNI AŞK VE HEYECANLA” TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ, BURSA’DA KENT MEYDANI VE BURSA ŞEHİR HASTANESİ’NDE SERGİLENMEYE BAŞLADI.

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN CUMHURİYETİN

Sağlık Bakanlığı tarafından Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle 81 il ve 16 şehir hastanesinde eş zamanlı gerçekleştirilen “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı fotoğraf sergisi, Bursa’da Kent Meydanı ve Bursa Şehir Hastanesi’nde sergilenmeye başladı.

Cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine ait fotoğrafların günümüze uyarlandığı sergide köy köy gezip tedavi yapan doktorlar, fedakârca çalışan hemşireler ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkânsızlıklar içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf karesi bulunuyor. Sergide ayrıca aradan geçen yüzyılda Türkiye’de sağlık hizmeti sunumunda imkânsızlıklarla değil, çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıktığına değinilirken binalar, teknolojiler, imkânlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanının hiç değişmediğine vurgu yapılıyor.

3 Kasım’a kadar sergilenecek

Kent Meydanı’ndaki serginin açılışına, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Orkun Yıldırım ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Çetin de katıldı. Sergi alanını gezen ikili, tüm vatandaşları sergiye davet etti. “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı Fotoğraf sergisi, 3 Kasım Cuma gününe kadar Kent Meydanı ile Bursa Şehir Hastanesi’nde sergilenmeye devam edecek.